Pięć ciekawostek o ojcu Rydzyku. Tego mogłeś nie wiedzieć

2020-01-29 11:35 EITOR

Ojciec Tadeusz Rydzyk to jeden z najpopularniejszych duchownych nie tylko w Toruniu. Kontrowersyjny, wywołujący skrajne emocje redemptorysta nie znika z pierwszych stron gazet. My prezentujemy wam pięć ciekawostek, których mogliście nie widzieć o 74-latku.

Zapewne o ojcu Tadeuszu Rydzyku wiecie już bardzo dużo. My jednak postanowiliśmy zebrać kilka faktów, które dla wielu nie będą oczywiste.

1. Ojciec Rydzyk jest synem kochanka jego matki, Stanisławy

Nazwisko otrzymał po mężu Stanisławy. Franciszek został zamordowany przez Niemców w 1941 roku.

2. O. Tadeusz Rydzyk studiował w Warszawie

Konkretnie była to teologia biblijna Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Warto wiedzieć, że w 2009 roku o. Rydzyk obronił pracę doktorską na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

3. Ojciec Rydzyk ma na koncie epizody we Włoszech i RFN

W 1986 roku wyjechał do Włoch, a zaledwie rok później pracował już jako kapelan w klasztorze żeńskim w niemieckim Oberstaufen. Podczas pobytu w diecezji augsburskiej nawiązał współpracę z lokalną rozgłośnią radiową Radio Maria International w Balderschwang, co miało bardzo duży wpływ na funkcjonowanie jego rozgłośni.

4. W 2011 roku o. Rydzyka docenił papież Benedykt XVI

Podczas obchodów 20. rocznicy istnienia Radia Maryja - Benedykt XVI w liście wyraził uznanie dla działalności ewangelizacyjnej ojca Tadeusza Rydzyka i udzielił mu swego błogosławieństwa.

5. Ojciec Rydzyk porównał Unię Europejską do Związku Radzieckiego

Miało to miejsce pod koniec 2018 roku podczas spotkania w Domu Kultury Polskiej w Wilnie. - Mamy europosłów, ale ta Unia, powiedziałbym, że jest to nowy Związek Radziecki - grzmiał.

Zaskoczeni? Sprawdźcie jeszcze wiedzę na temat ojca Rydzyka w naszym quizie! Dacie radę zdobyć komplet?

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE