Straszny wypadek w Łąkiem. Pijany jak bela 22-latek potrącił rowerzystę

i

Autor: KPP w Lipnie Straszny wypadek w Łąkiem. Pijany jak bela 22-latek potrącił rowerzystę

Straszny wypadek

Pijany jak bela 22-latek zmiótł rowerzystę z drogi. Ofiara nie żyje. Jest przełom w sprawie

2023-07-06 9:46

Nikt o zdrowych zmysłach nie ma wątpliwości, że w tym stanie 22-latek z województwa kujawsko-pomorskiego nie powinien wsiadać za kierownicę. Mieszkaniec gminy Skępe śmiertelnie potrącił rowerzystę z Warszawy. Był pijany w sztok. Policjanci przekazali nam nowe informacje w sprawie zatrzymanego.

Do tragicznego w skutkach wypadku w Łąkiem doszło w minioną niedzielę (2 lipca 2023 r.). Oficer prasowa KPP w Lipnie, kom. Małgorzata Małkińska poinformowała "Super Express", że kierujący volkswagenem 22-letni mieszkaniec gminy Skępe podczas wyprzedzania jadącego w tym samym kierunku rowerzysty potrącił go. W wyniku tego zdarzenia kierujący jednośladem 56-letni mieszkaniec Warszawy zginął na miejscu.

- Kierujący golfem niał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym - wyjaśniła policjantka z Lipna.

Śmiertelny wypadek w Łąkiem. Pijany jak bela kierowca aresztowany

Pierwsze z przestępstw, o których mówi wyżej policjantka zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności i obligatoryjnym zakazem prowadzenia pojazdów oraz grzywną. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Wiemy, że na pewno młody mężczyzna spędzi najbliższe tygodnie za kratami.

- Policjanci wraz z prokuraturą wnioskowali o areszt dla 22-latka. Sąd przychylił się do niego i zdecydował, że oskarżony najbliższe trzy miesiące spędzi w odosobnieniu - podsumowała oficer prasowa KPP Lipno.

Nasza redakcja apeluje do czytelników. Pod żadnym pozorem nie wsiadajcie za kółko pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Narazicie w ten sposób nie tylko siebie, ale przede wszystkim innych kierowców i pieszych na śmiertelne niebezpieczeństwo. W tym przypadku doszło do tragedii. Rodzinie i bliskim rowerzysty składamy wyrazy współczucia

Sonda
Czy jesteś za zaostrzeniem kar dla pijanych i naćpanych kierowców?
Pijany kierowca BMW uciekając przed policją zabił rowerzystę