Pogoda na poniedziałek (19.10.2020). Burze i śnieg na początku tygodnia [PROGNOZA POGODY]

2020-10-19 7:03 km
Zachmurzone niebo. Aktualna prognoza pogody dla Polski
Autor: CC Pixabay.com / licencja Pogoda na poniedziałek. Burze i śnieg na początku tygodnia [PROGNOZA POGODY 19.10.2020] / Zdjęcie ilustracyjne

Pogoda na poniedziałek (19.10.2020). Sprawdzamy najnowsze prognozy i widzimy możliwe burze oraz opady śniegu, które pojawią się wysoko w górach. Jaka temperatura przywita nas w nowym tygodniu? W niektórych rejonach naszego kraju słońce będzie skutecznie przebijać się przez chmury.

Pogoda na poniedziałek. Jak zwykle w godzinach porannych sprawdzamy warunki atmosferyczne, które będą z nami przez najbliższe kilkanaście godzin. Druga połowa października i typowa jesień za oknami? Wszystko się zgadza. - W dzień często świecące słońce będzie się przeplatać z chmurami i tylko na północy możliwy jest sporadyczny przelotny deszcz. Po zimnym początku dnia - zwłaszcza na północnym wschodzie - po południu temperatura powietrza wzrośnie na przeważającym obszarze do 9-10 stopni, tylko na północnym wschodzie i w obszarach podgórskich będzie chłodniej (6-7 stopni). - pisze Rafał Maszewski, autor serwisu pogodawtoruniu.pl.

Czytaj także: Maleńki Ignaś walczy o życie. Liczy się każdy grosz. Ty też możesz mu pomóc

Pogoda na poniedziałek 19.10.2020 - temperatura w dużych miastach

11 stopni we Wrocławiu, Opolu, Katowicach, Rzeszowie, Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim i Gdańsku - te miasta będą mogły się pochwalić najwyższą temperaturą. "Oczko" mniej w Bydgoszczy, Toruniu, Zielonej Górze, Kielcach, Lublinie, Krakowie i Poznaniu. Najchłodniej w Suwałkach i Białymstoku - 6-7 stopni. Poranki będą bardzo chłodne, lepiej wyciągnąć ciepłe ubrania z szafy.

Spis treści

  1. Pogoda na poniedziałek 19.10.2020 - temperatura w dużych miastach
  2. Pogoda na poniedziałek 19.10.2020 - śnieg i możliwe burze
  3. Pogoda na poniedziałek 19.10.2020 - gdzie powieje silny wiatr?

Pogoda na poniedziałek 19.10.2020 - śnieg i możliwe burze

- W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, zwłaszcza na południowym wschodzie i krańcach północnych, słabe przelotne opady deszczu. Wysoko w górach opady śniegu. Na wybrzeżu możliwe burze - alarmują eksperci IMGW na oficjalnej stronie Insytutu.

Prognozy specjalistów od pogody dotyczą okresu od 7:30 do 19:30.

Pogoda na poniedziałek 19.10.2020 - gdzie powieje silny wiatr?

Z informacji przekazanych przez IMGW wynika, że w poniedziałek wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich. - Wysoko w górach porywy wiatru do 60 km/h, na wybrzeżu w czasie burz możliwe porywy do 65 km/h - przekazują eksperci IMGW.

Warunki biometeorologiczne będą się w ciągu dnia zmieniać. Od niekorzystnych po korzystne do obojętnych. Mapę z prognozami znajdziecie TUTAJ.

Gmina Kulesze Kościelne. Koniec bastionu PiS-u! „Prezesie Kaczyński! Niech pan wycofa się z Piątki dla zwierząt!”