Pogodowy armagedon za oknami. Burze i upały to nie wszystko [PROGNOZA 10 SIERPNIA]

2020-08-10 7:00 KM
Burza z piorunami
Autor: CC Pixabay.com Pogodowy armagedon za oknami. Burze i upały to nie wszystko. Prognoza na 10 sierpnia / Zdjęcie poglądowe

Prognoza pogody na 10 sierpnia. U progu nowego tygodnia sprawdzamy najnowsze doniesienia meteorologów. Prognoza pogody na poniedziałek 10.08.2020 nie przynosi zbyt wielu dobrych informacji. Eksperci IMGW przewidują burze, upały i sporo opadów deszczu. To jednak nie wszystko - porywisty wiatr również da o sobie znać. Szczegółowa analiza pogodowego armagedonu poniżej.

Spis treści

  1. Prognoza pogody na 10 sierpnia - co nas czeka w poniedziałek?
  2. Prognoza pogody na 10 sierpnia - temperatura, ostrzeżenie IMGW
  3. Prognoza pogody na 10 sierpnia - burze z gradem i deszcz
  4. Prognoza pogody na 10 sierpnia - wiatr do 80 km/h

Prognoza pogody na 10 sierpnia - co nas czeka w poniedziałek?

Za nami bardzo ciepły weekend, ale gdzieniegdzie pojawiły się też opady deszczu i burze. A co słychać w prognozie pogody na 10 sierpnia? Tradycyjnie zaglądamy do oficjalnego serwisu IMGW, gdzie eksperci Instytutu analizują pogodę na najbliższe kilkanaście godzin. Niestety wszystko wskazuje na to, że ponownie zmierzymy się z upałami i burzami z gradem. Specjaliści od warunków atmosferycznych alarmują - za oknami będzie bardzo niespokojnie. 

Dalszy ciąg materiału, w tym analiza temperatur, burz i porywistego wiatru pod galerią ze zdjęciami.

Prognoza pogody na 10 sierpnia - temperatura, ostrzeżenie IMGW

Upały i powyżej 30 stopni na termometrach? Prognoza pogody na 10 sierpnia mówi nam, że najcieplej będzie w województwie lubuskim - 32°C w Zielonej Górze i tylko ciut chłodniej w Gorzowie Wielkopolskim. Podobne wartości odczytamy w Szczecinie, Poznaniu i Bydgoszczy. Przyjemnie pod względem temperatur będzie nad morzem - w poniedziałek w okolicach Gdańska będzie ok. 27 stopni. Z kolei na terenach podgórskich Karpat: od 23°C do 26°C.

Ostrzeżenia IMGW dotyczące upałów można monitorować TUTAJ. W ciągu dnia z pewnością będzie ich przybywać.

Prognoza pogody na 10 sierpnia - burze z gradem i deszcz

- W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. W czasie burz prognozowana suma opadów do 25 mm - czytamy w oficjalnym serwisie IMGW.

Pamiętajcie, aby podczas burzy zachować odpowiednie środki ostrożności.

Prognoza pogody na 10 sierpnia - wiatr do 80 km/h

Eksperci IMGW przekazują, że wiatr będzie słaby, nad morzem umiarkowany i porywisty, północno-wschodni. - W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h - ostrzegają specjaliści od pogody.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Pod Wrocławiem tworzyła się trąba powietrzna? Niebezpieczna pogoda!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.