Policyjny NALOT na garaż w Kruszwicy. Wnętrze skrywało wiele tajemnic

2020-12-03 13:44 KM
Policyjny NALOT na garaż w Kruszwicy. Wnętrze skrywało wiele tajemnic
Autor: CC Unsplash.com / @loganmeis Policyjny NALOT na garaż w Kruszwicy. Wnętrze skrywało wiele tajemnic

Kruszwica: Tytoń, papierosy i alkohol bez akcyzy zostały ujawnione i zabezpieczone przez policjantów wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Zarzut za przestępstwo skarbowe usłyszał 28-letni mężczyzna. - Grozi mu wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3 - informuje w komunikacie asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP w Inowrocławiu.

Policyjny NALOT na garaż w Kruszwicy. Wnętrze skrywało wiele tajemnic

W minioną środę (2.12.20) policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją uzyskali informację o mężczyźnie, który miał zajmować się nielegalnym procederem. Ustalili, że „lewy” towar może być w jego garażu, dlatego go przeszukali. Podejrzenia się potwierdziły. W tym garażu policjanci ujawnili worki z krajanką tytoniową o wadze 11,5 kg, 57 760 sztuk papierosów i 22,5 litra spirytusu. Cały asortyment był bez polskich znaków akcyzy. Do sprawy został zatrzymany 28-letni mężczyzna. - Poprzez taki proceder przestępczy próbował narazić Skarb Państwa na ponad 63 tys. zł. strat z tytułu podatku akcyzowego. Jeszcze wczoraj mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut - informuje asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu.

- Zatrzymany odpowie z kodeksu karnego skarbowego za posiadanie towaru bez akcyzy. Ujawniony asortyment został zabezpieczony przez policjantów do postępowania. Ulega on przepadkowi. Podejrzanemu grozi teraz wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3 - tłumaczy asp. szt. Izabella Drobniecka.

Walka z przestępczością, narażającą na straty skarb państwa to dla policjantów codzienność. W kwietniu 2020 informowaliśmy was m.in. o dużej akcji na terenie Ostaszewa koło Torunia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Protest przed komendą policji w Toruniu: "Tchórze!"