Policyjny pościg ulicami Torunia. 34-latka zdradził jeden szczegół

2021-10-18 12:25
Policyjny pościg na sygnale
Autor: Małopolska Policja Policyjny pościg ulicami Torunia. 34-latka zdradził jeden szczegół / Zdjęcie poglądowe

Toruń. Próba zatrzymania pojazdu do kontroli zamieniła się w pościg. Taki przebieg miało zdarzenie z minionej soboty (16.10.2021). Okazało się, że 34-letni kierowca "osobówki" ma na sumieniu bardzo poważne przewinienie, a jeden szczegół ściągnął na niego spore kłopoty.

Policyjny pościg ulicami Torunia. 34-latka zdradził jeden szczegół

34-letni mieszkaniec Torunia najprawdopodobniej nie wpadłby w poważne tarapaty, gdyby nie... prowadzenie hondy civic bez świateł. W sobotę (16.10.2021), ok. godziny 15:30 pojazd został zauważony przez policjantów z drogówki w okolicach ulicy Barwnej. - Funkcjonariusze dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Ten, zignorował ich polecenia i gwałtownie przyśpieszył. Funkcjonariusze podjęli pościg za samochodem - wyjaśnia asp. Wojciech Chrostowski z biura prasowego KMP w Toruniu. Później wyszło na jaw, dlaczego mężczyzna bał się spotkania ze stróżami prawa.

Czytaj też: Nastoletni gang "psychopatów" z Torunia szokuje! 17-letniej agresorki nie złamał nawet areszt

- Po przejechaniu kilkuset metrów auto skręciło w ul. Katarzynki. Tam radiowóz zajechał uciekinierowi drogę uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Okazało się, że hondą kierował 34-latek. Szybko wyszło na jaw co było powodem ucieczki. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna już usłyszał zarzuty - przekazuje nam asp. Wojciech Chrostowski z toruńskiej policji.

Teraz torunianinowi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz ucieczkę przed policją grozi nawet do 5 lat więzienia. Nasza redakcja po raz kolejny apeluje do czytelników - pod żadnym pozorem nie wsiadajcie za kierownicę pod wpływem alkoholu. Narażacie w ten sposób nie tylko siebie, ale przede wszystkim innych kierowców i pieszych.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni być surowiej karani?
Policyjny pościg za pijanym kierowcą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE