Poniedziałek z wichurami i mocnymi opadami [Pogoda w Toruniu 17.01.2022]

2022-01-17 4:30
Wichura
Autor: CC Unsplash.com / Licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Poniedziałek z wichurami i mocnymi opadami [Pogoda w Toruniu 17.01.2022]

Pogoda w Toruniu 17.01.2022. W poniedziałek (17 stycznia) mieszkańcom będą towarzyszyć wichury i momentami mocne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Prognoza pogody IMGW dla Torunia nie wygląda dobrze. Jest ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla Torunia i powiatu toruńskiego. Sprawdzamy prognozy poniżej.

Prognoza pogody dla Torunia zwiastuje bardzo nieprzyjemny poniedziałek (17.01.2022). Meteorolodzy alarmują - wichury to bynajmniej nie jedyny problem. W niedzielę mieszkańcy grodu Kopernika i innych rejonów Polski otrzymali wiadomość sms z Alertem RCB. Przeanalizowaliśmy mapę ostrzeżeń IMGW, a tam województwo kujawsko-pomorskie świeci się na pomarańczowo (alarm drugiego stopnia). - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 110 km/h, z północnego-zachodu. Najsilniejsze porywy spodziewane są w poniedziałek w godzinach przedpołudniowych - wyjaśnia Grzegorz Pietrucha, synoptyk IMGW. Co jeszcze czeka nas w najbliższych godzinach? Złych wieści jest niestety więcej. 

Czytaj też: Toruń: Ogromne straty po pożarze wieżowca. Żywioł zniszczył dwanaście mieszkań

Pogoda w Toruniu 17.01.2022. Prognoza na poniedziałek

Meteorolog serwisu pogodawtoruniu.pl Rafał Maszewski podaje, że oprócz wiatru uderzą w nas inne groźne warunki atmosferyczne. - W poniedziałek na początku dnia popada deszcz, czasami śnieg z deszczem i krupa śnieżna (miejscami opady mocniejsze), ale w dalszej jego części bez opadów i okresami zaświeci słońce - na początku dnia będzie się bardzo szybko przemieszczał front chłodny, a dokładniej katafront - pisze Maszewski na swojej stronie.

- Za frontem będzie napływać coraz zimniejsze powietrze i po południu temperatura będzie spadać z 3-4 stopni. do 1-2 st. - wiatr obniży temperaturę odczuwalną (bardzo chłodno/zimno). W dzień ciśnienie atmosferyczne zacznie wyraźnie rosnąć, a warunki biometeorologiczne będą bardzo niekorzystne - czytamy w prognozie na stronie pogodawtoruniu.pl.

Pogoda w Toruniu 17.01.2022. Kiedy poprawa?

Pogoda w Toruniu ustabilizuje się we wtorek i w środę (18-19 stycznia). Na termometrach w ciągu dnia 2-3 stopnie i prawdopodobnie brak opadów. We wtorek wiatr się uspokoi i będziemy mogli bez stresu zostawić samochody pod drzewami, ale już dzień później znów żywioł przyniesie dość silne porywy. O szczegółach będziemy was informować na bieżąco. Ku pokrzepieniu serc proponujemy nasz autorski quiz.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Quiz. Możesz zostać pogodynką? Nie każdy przeczyta te mapy pogody

Pytanie 1 z 10
Gdzie spodziewane są opady deszczu?
Quiz o pogodzie [1]
Na toruńskim osiedlu Rubinkowo, wiatr zerwał połowę ocieplenia z elewacji 11-piętrowego budynku. Nikomu nic się nie stało.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE