Poznaliśmy laureata Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego

2019-11-22 11:56 Mariusz Luda
Poznaliśmy laureata Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego
Autor: Mariusz Luda / Radio ESKA Poznaliśmy laureata Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego

Ralph Kaminski - wokalista, autor tekstów oraz kompozytor został tegorocznym laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Jego muzyka to połączenie art popu z klimatem muzyki filmowej.

Artystę usłyszymy 14 grudnia, w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa, w trakcie koncertu pamięci lidera Republiki. Wybór laureata ogłosił członek kapituły, Mariusz Składanowski.

- Nagroda została przyznana Ralphowi Kamińskiemu za płyty "Młodość" i "Morze". To subtelna, liryczna muzyka, która momentami potrafi jednak zaskakiwać kosmiczną energią. To nie tylko tytuł z jego najnowszego singla, ale także swego rodzaju przesłanie. Myślę, że będziemy świadkami wyjątkowego koncertu 14 grudnia - mówił Składanowski.

Wyróżnienie będzie przyznane już po raz osiemnasty. Po raz szósty natomiast - między 11 a 15 grudnia odbędą się w Toruniu Dni Grzegorza Ciechowskiego. To koncerty muzyczne, projekcje filmowe, wydarzenia poetyckie oraz artystyczne.

Koncert pamięci Grzegorza Ciechowskiego w sobotę, 14 grudnia w Od Nowie, a do tematu i programu obchodów Dni Grzegorza Ciechowskiego będziemy jeszcze powracać.