Mgły MARZNĄCE to nie wszystko! Polska przeżyje ZAŁAMANIE POGODY [PROGNOZA]

2021-03-03 5:55 km PAP
Mgły MARZNĄCE to nie wszystko! Tak źle w Polsce nie było już dawno [PROGNOZA POGODY]
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Mgły MARZNĄCE to nie wszystko! Tak źle w Polsce nie było już dawno [PROGNOZA POGODY]

Prognoza pogody na środę - 3 marca. Jakie warunki atmosferyczne będą dominować w Polsce w najbliższych godzinach? Jak informuje IMGW, nad przeważającym obszarem Europy pogodę będzie kształtował rozległy układ wysokiego ciśnienia z centrami w rejonie Morza Śródziemnego i Półwyspu Bałkańskiego, jedynie Skandynawia i kraje bałtyckie będą w zasięgu zatoki niżu znad Rosji. Polska znajdzie w zasięgu wyżu znad Bałkanów, w ciepłym powietrzu polarnym morskim napływającym z zachodu. Nie obejdzie się bez mgieł marznących i spadku temperatur. Są nowe ostrzeżenia IMGW! Szczegóły na se.pl!

Spis treści

  1. Mgły MARZNĄCE to nie wszystko! Tak źle w Polsce nie było już dawno [PROGNOZA POGODY]
  2. Ostrzeżenia IMGW 3.03.2021. Prognoza pogody
  3. Prognoza pogody 3.03.2021. Temperatura
  4. Załamanie pogody w Polsce. Sprawdź, gdzie będzie najgorzej

Mgły MARZNĄCE to nie wszystko! Tak źle w Polsce nie było już dawno [PROGNOZA POGODY]

Prognoz pogody na środę (3.03.2021) nie poprawia nam nastroju. IMGW ostrzega przed mgłami, które utrudniają życie kierowcom, a to bynajmniej nie wszystko. Nie spodziewamy się wielkiej aktywności słońca. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i powoli będzie spadać. W dzień początkowo zachmurzenie duże z rozpogodzeniami, liczne mgły, lokalnie marznące, ograniczająca widzialność do 100 metrów. Później zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północy i północnym wschodzie do końca dnia przewaga zachmurzenia dużego.

Przeczytaj także: PASKUDNY WYŻ Żaklina atakuje Polskę! Co przyniesie? Sprawdź prognozę

Ostrzeżenia IMGW 3.03.2021. Prognoza pogody

Znaczna część kraju świeci się na żółto. Mowa tu rzecz jasna o ostrzeżeniach IMGW przed gęstą mgła. Synoptycy nie przewidują takiego zjawiska jedynie w okolicach Łodzi, na Podlasiu, Lubelszczyźnie i części Mazowsza. Szczegółową mapę z alertami znajdziecie w oficjalnym serwisie Instytutu. Do kierowców tradycyjnie apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Zdejmijcie nogę z gazu i zachowajcie odpowiedni poziom koncentracji. Brawura przy ograniczonej widoczności może być fatalna w skutkach.

Prognoza pogody 3.03.2021. Temperatura

Na szczęście zima nie zamierza kontratakować, a przynajmniej nie od razu. W ciągu dnia temperatura maksymalna od 4 st. C na północnym wschodzie do 10 st. C w centrum i 15 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Delikatny mróz może się pojawić w nocy ze środy na czwartek (3-4.03.2021). Temperatura minimalna od -1 st. C do 3 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach porywy do 65 km/h.

Załamanie pogody w Polsce. Sprawdź, gdzie będzie najgorzej

W czwartek w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy kraju opady głównie deszczu ze śniegiem i śniegu. W pozostałej części Polski opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem, tylko na krańcach południowych bez opadów. Temperatura maksymalna od 3 st. C, 4°C na północy do 11 st. C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Wysoko w górach porywy do 70 km/h. O szczegółach będziemy was informować na bieżąco w naszych lokalnych serwisach.

Wiosna 2021 - seriale, które musisz obejrzeć
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE