ALERT meteo dla Torunia i okolicy! Sprawdź, co nas czeka [OSTRZEŻENIE IMGW]

2021-03-02 19:08 km
ALERT meteo dla Torunia i okolicy! Sprawdź, co nas czeka
Autor: Toruń Projekt Miasto ALERT meteo dla Torunia i okolicy! Sprawdź, co nas czeka

Uwaga Toruń i województwo kujawsko-pomorskie! Jest ostrzeżenie IMGW dla naszego regionu. 2 marca 2021 roku synoptycy przekazali żółty alert, który trzeba wziąć pod uwagę zwłaszcza przy planowaniu podróży samochodem. Szczegóły na se.pl/torun.

ALERT meteo dla Torunia i okolicy! Sprawdź, co nas czeka

Mieszkańcy Torunia i województwa kujawsko-pomorskiego muszą mieć się na baczności. W najbliższych godzinach we znaki dadzą nam się gęste mgły. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał żółty alert dla całego regionu. Meteorolodzy oceniają prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska na 80%. Szczególną czujność powinni zachować kierowcy i inni uczestnicy ruchu drogowego. Komunikat obowiązuje od wtorku (2.03.2021) od godziny 22:00 i wygasa dzień później o godzinie 9:00. Uwaga! Możliwe są aktualizacje.

Przeczytaj także: POWAŻNA awaria w Bydgoszczy! Nie kursują pociągi do Torunia! Co tam się dzieje?

- Prognozuje się gęste mgły, w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami do 100 m - informuje Grzegorz Pietrucha, synoptyk IMGW PIB.

Do kierowców apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie odpowiedniego poziomu koncentracji. Ostrzeżenia IMGW dotyczące gęstej mgły dotyczą wielu rejonów Polski. Mapę znajdziecie TUTAJ. Warto na bieżąco śledzić komunikaty meteo. Zamglenia mogą mieć związek z działalnością wyżu Żaklina, o którym informowaliśmy dzień wcześniej na naszym lokalnym portalu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

DOM po pożarze w Toruniu czeka odbudowa. Czas nagli
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE