Radny sejmiku stracił dobrą fuchę. Adam Banaszak pożegnał się z posadą wiceprezesa państwowej spółki

i

Autor: Adam Banaszak (Facebook), materiały prasowe PGE Toruń (archiwum SE) Radny sejmiku stracił dobrą fuchę. Adam Banaszak pożegnał się z posadą wiceprezesa państwowej spółki

Co się stało?

Radny sejmiku stracił dobrą fuchę. Adam Banaszak pożegnał się z posadą wiceprezesa państwowej spółki

2023-01-03 20:07

Adam Banaszak (53 l.) radny województwa kujawsko-pomorskiego najwidoczniej nie był grzeczny w zeszłym roku. Powiedzieć, że pod choinkę dostał rózgę, to jakby nic nie powiedzieć. Dokładnie dzień przed Wigilią, Adam Banaszak przestał był wiceprezesem państwowej spółki. Banaszak jako wiceprezes PGE Toruń zarabiał godnie.

Adam Banaszak pożegnał się z posadą wiceprezesa państwowej spółki

Ciepłownia w Toruniu kiedyś należała do miasta. Potem została kupiona przez francuski koncern energetyczna. Jak do władzy doszedł PiS, to odkupił toruńską ciepłownię. Dlatego Adam Banaszak mógł zostać z rozdania politycznego wiceprezesem spółki. Banaszak obecnie jest radnym wojewódzkim. Wcześniej zasiadał w Radzie Miasta Torunia. Należy do partii Porozumienie, założonej przez Jarosława Gowina.

Teraz 23 grudnia został odwołany z funkcji wiceprezesa PGE Toruń. Nasz dziennikarz zapytał się radnego, co takiego się stało. - Selawi - odpowiedział radny. Nie wiemy, czy Banaszak zna doskonale język włoski, czy to tylko jedno słowo, które znaczy: Takie jest życie czy po prostu nie wiedział, co powiedzieć po polsku.

Jak nieoficjalnie dowiedział się "Super Express", Banaszak stracił dobrze płatną fuchę, ponieważ w nowym rozdaniu to stanowisko przypada osobie wskazanej przez partię Republikanie. W Toruniu plotkuje się, że Adam Banaszak nie musi martwić się o nowe miejsce pracy, gdyż ma chody u wojewody.

Sonda
Czy myślisz, że radny znajdzie szybko nowe zatrudnienie?
Dyrektor orkiestry Sinfonia Varsovia niepewny o los siedziby na Pradze. Apeluje do radnych