Korki rozładowane?

Rozbudowa DK nr 10 w Lubiczu obok Torunia. Świetne wieści dla mieszkańców!

2022-09-22 11:14

Trwają prace projektowe nad koncepcją rozbudowy drogi krajowej nr 10 w Lubiczu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że gotowy projekt wykonawca ma przedstawić najpóźniej w połowie 2023 roku. - Rozbudowa newralgicznych skrzyżowań w śladzie DK10 pozwoli rozładować napiętą sytuację komunikacyjną - podkreślają przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Toruniu.

Będzie rozbudowa DK nr 10 w Lubiczu obok Torunia!

To bardzo ważna informacja dla mieszkańców wschodniej części powiatu toruńskiego - czytamy w komunikacie prasowym Starostwa Powiatowego. Rozbudowa newralgicznych skrzyżowań w śladzie DK10 pozwoli rozładować napiętą sytuację komunikacyjną, przekonują jego przedstawiciele. Za prace projektowe odpowiada biuro Schuessler - Plan Inżynierzy z Warszawy. Koncepcję poznamy w połowie 2023 roku, roboty drogowe rozpoczną się w 2024 roku. Ta inwestycja w całości finansowana jest ze środków Ministerstwa Infrastruktury. Od wielu lat o rozwiązanie tej sytuacji zabiegał Starosta Toruński Marek Olszewski. W poniższej galerii zdjęć możecie zobaczyć, o jakie skrzyżowanie chodzi.

Czytaj też: Krystian pędził swoim bmw przez miasto. Zginął pieszy, a on uciekł z miejsca wypadku. Policja publikuje wizerunek

- Jeszcze jako Wójt Gminy Lubicz starałem się doprowadzić do przebudowy dwóch skrzyżowań na terenie gminy, które położone są w śladzie DK10. Przełomowe okazało się grudniowe spotkanie z ministrem Andrzejem Adamczykiem, podczas którego szef resortu infrastruktury podpisał plan inwestycyjny gwarantujący ministerialne finansowanie tego zadania. To nie są już założenia, ani obietnice! Wprowadzenie rozwiązania, które pozwoli rozładować korki na dwóch skrzyżowaniach w Lubiczu Dolnym i Górnym to kwestia niedługiego czasu - zapewnia Starosta Toruński Marek Olszewski.

Z trudną sytuacją komunikacyjną codziennie mierzą się mieszkańcy gmin: Czernikowo, Obrowo i Lubicz, którzy dojeżdżają do Torunia. W porannych godzinach szczytu na skrzyżowaniach w śladzie DK10 jadący w kierunku Torunia stoją w korkach, analogiczna sytuacja ma miejsce w godzinach popołudniowych przy wyjeździe z miasta.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy korzystasz z komunikacji miejskiej w Toruniu?
Policyjny pościg za motocyklistą ulicami Torunia. 41-latek trafił za kraty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE