Brawo!

Ruszyli na pomoc przerażonej kobiecie. Toruń usłyszał o dzielnicowym Sławomirze

2023-08-18 9:06

Przerażona kobieta z gminy Czernikowo (powiat toruński) wezwała policjantów, ponieważ w ogrodzie zauważyła węża. Na pomoc ruszył młodszy aspirant Sławomir Otto z Komisariatu Policji w Dobrzejewicach, którego jego koledzy z KMP w Toruniu nazwali "dzielnicowym od zadań specjalnych". Na szczęście, cała akcja przyniosła happy end.

To była pracowita końcówka poprzedniego weekendu dla policjanta z Dobrzejewic (powiat toruński). Mieszkanka gminy Czernikowo zaalarmowała służby o gadzie, który postanowił zamieszkać w jej ogrodzie. Przerażona kobieta była przekonana, że wąż jest niebezpieczny. Nie wiedziała, w jaki sposób dostał się na posesję.  Na miejsce przyjechali funkcjonariusze, w tym dzielnicowy, młodszy aspirant Sławomir Otto, który przyjrzał się zwierzęciu i rozpoznał niegroźnego dla człowieka, niejadowitego zaskrońca. Z dużej chmury mały deszcz, ale pomoc była jak najbardziej potrzebna.

Toruń usłyszał o dzielnicowym Sławomirze. Wzorowa akcja

Zwierzę budziło tak wielki strach u zgłaszającej, że policjanci postanowili zabrać go z ogrodu. Dzielnicowy złapał gada, w taki sposób, by nie stała mu się krzywda i umieścił go w pudełku. Następnie zwierzę wypuścił bezpiecznym dla niego miejscu - informuje mł. asp. Dominika Bocian z KMP w Toruniu.

Policjanci przypominają, że zaskrońce są chronionym i niegroźnym gatunkiem węża. Te gady bardzo lubią tereny podmokłe, więc można je spotkać również u siebie w dobrze podlanym ogródku lub oczku wodnym.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym profilu na Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy masz zaufanie do policji?
Uratowali węża pod Bydgoszczą. Zwierzę wpadło w pułapkę