Rydzyk już gotowy na święta. Nietypowy prezent dla dzieci. Rodzice w szoku

i

Autor: Alex Marcinowski/SUPER EXPRESS, SHUTTERSTOCK

Apel redemptorysty

Rydzyk już gotowy na święta. Nietypowy prezent dla dzieci. Rodzice w szoku

2023-11-21 17:41

Ojciec Rydzyk ma dobre wieści dla rodziców, którzy nie wiedzą, jakie prezenty podarować swoim pociechom z okazji Bożego Narodzenia. Dyrektor Radia Maryja poleca m.in. książkę, która wzbudziła ogromne emocje w całej Polsce. - Nie bądźmy leniami intelektualnymi - apeluje zakonnik.

Ojciec Rydzyk nie zwykł marnować takich okazji. Przy okazji świąt redemptorysta często poleca prezenty, które jego zdaniem budują szlachetnego ducha. Z okazji zbliżającego się wielkimi krokami Bożego Narodzenia, dyrektor Radia Maryja wykorzystał stronę internetową rozgłośni, aby zaapelować do rodziców. - Na pewno chcielibyście mieć w przyszłości pociechę z Waszych dzieci. Niech pociechę ma też Pan Bóg. Niech będą szczęśliwe, ale trzeba je wychowywać. Wychowywać z wielką miłością, ale i z rozumem. Rozumem chrześcijańskim, katolickim i polskim - podkreślił Tadeusz Rydzyk. Redemptorysta poleca konkretne produkty.

Czytaj też: Rydzyk w rozpaczy. Brakuje pieniędzy do biznesu. "Trzeba wszystkich obudzić do odpowiedzialności"

Rydzyk zachęca do kupna książek. Na liście kontrowersyjny podręcznik

Zakonnik poleca przejrzenie katalogu księgarni wysyłkowej Fundacji „Nasza Przyszłość”... powiązanej z ojcem Rydzykiem. - Wychowanie katolickie i patriotyczne w domach w dużej mierze jest zaniedbane, a szkoła i Kościół nie wszystko zrobią. Dlatego najważniejsza jest rodzina: babcia, dziadziuś, rodzice, chrzestni. Nie bądźmy leniami intelektualnymi. Bierzmy coś do czytania, bo to rozwija człowieka. Brać dobre rzeczy, żebyśmy byli dobrzy. Zaczynajmy od dzieci - apeluje dyrektor na stronie radiomaryja.pl.

Odnośnik prowadzi do strony, na której znajdziemy książki, filmy, puzzle, gry, dewocjonalia, miody i wiele więcej. Ojciec Rydzyk skupia się jednak na książkach. Wśród polecanych wymienia... kontrowersyjny podręcznik „Historia i Teraźniejszość” prof. Wojciecha Roszkowskiego. Dyrektor Radia Maryja zachęca również m.in. do nabycia serii książek Joanny i Jarosława Szarków „Kocham Polskę”.

Takie prezenty dla dzieci poleca ojciec Rydzyk. Zobacz galerię z cenami 

Quiz o Tadeuszu Rydzyku. Komplet punktów tylko dla znawców ojca dyrektora

Pytanie 1 z 15
Do jakiego zakonu należy ojciec Tadeusz Rydzyk?