Rydzyk nie wytrzymał przed Wielkanocą! Mówi o obrzydliwych kalumniach. Zachęca do konkretnego działania

i

Autor: Piotr Lampkowski / Super Express / Zdjęcie poglądowe Rydzyk nie wytrzymał przed Wielkanocą! Mówi o "obrzydliwych kalumniach". Zachęca do konkretnego działania

Nie gryzł się w język!

Rydzyk wybuchnął podczas wywiadu! Mówi o "obrzydliwych kalumniach" i apeluje o konkretne działanie

2023-04-10 17:55

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest znany z mocnych komentarzy. Redemptorysta chętnie podejmuje tematy, które emocjonują Polaków. Nie inaczej było w wywiadzie, którego udzielił przed świętami Wielkanocy. "Obrzydliwe kalumnie" - takie sformułowanie pada w kontekście działań, które Rydzyk stanowczo potępia. O co chodzi? Wyjaśniamy poniżej.

Postaci ojca Tadeusza Rydzyka nikomu specjalnie nie trzeba przedstawiać. Kontrowersyjny zakonnik i dyrektor Radia Maryja przeżywa teraz czas, który jest niezwykle istotny dla każdego praktykującego katolika - święta Wielkanocy. Nie przeszkadza mu to jednak w zabraniu głosu na tematy, które emocjonują większość Polaków. Redaktor "Naszego Dziennika" przeprowadził rozmowę z redemptorystą, podczas której został poruszony temat św. Jana Pawła II i wzmożonej dyskusji, która toczy się wokół jego osoby. Nie zabrakło mocnych słów i apeli, które zdaniem ojca dyrektora powinny pomóc w obronie papieża Polaka.

Ojciec Rydzyk grzmi w wywiadzie: "Obrzydliwe kalumnie, chcą wyrwać Pana Jezusa z naszych serc"

- Obrzydliwe są kalumnie rzucane na św. Jana Pawła II, brak słów na bezwstyd tych ataków. Ich celem jest odebrać dobre imię, uderzyć tak, żeby wzbudzić w ludziach szok, by odepchnęło ich od Ojca Świętego - tak ojciec Rydzyk odpowiedział na pytanie redaktora "Naszego Dziennika" o "najbardziej zaskakujące elementy najnowszej kampanii wymierzonej w świętego Papieża".

Rydzyk podkreśla, że uderzenie w Karola Wojtyłę jest równoczesnym uderzeniem w Boga i dowodem na to, że szatan nienawidzi Pana Boga. Działania polityków opozycji porównał w wywiadzie z "Naszym Dziennikiem" do tych, którymi świadkami byli żyjący w czasach komunizmu. Redemptorysta widzi szczególną rolę dla rodziców, którzy powinni jego zdaniem otwierać dzieci na nauczanie Jana Pawła II.

Rydzyk zachęca do konkretnego działania. Takie rady ma dla Polaków

Zdaniem ojca Rydzyka i zadającego pytania reportera przeciwnicy Jana Pawła II nie dbają o dobro ofiar pedofilów, ale chcą w ten sposób przypuścić skuteczniejszy atak na papieża. Założyciel Radia Maryja twierdzi, że nie wolno pozostać biernym i należy reagować na próby zdyskredytowania Jana Pawła II. Odwołuje się też do historii, która jego zdaniem dowodzi, jak wielką rolę do odegrania mają Polacy.

- Trzeba się przygotować na następne sytuacje, w których będziemy dawali świadectwo. Tego potrzebują Polska i świat. Kiedyś byliśmy przedmurzem chrześcijaństwa, tak o nas mówiono. Ta misja Polski jest nadal aktualna, nawet jeszcze bardziej niż w poprzednich wiekach, bo świat potrzebuje Chrystusa, bez Niego ginie. Gdy wyciągane są kłamstwa, trzeba mówić, jak było. Proces beatyfikacyjny i kanonizacyjny uznał świętość Jana Pawła II. To jest niepodważalna prawda - powiedział "Naszemu Dziennikowi" Rydzyk.

Ojciec Rydzyk ma ambitne plany na najbliższe miesiące/lata. Redemptorysta już zapowiedział, że jego szkoła chce kształcić lekarzy! Dokumenty zostały już złożone. Warto dodać, że na Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu można już studiować takie kierunki jak dziennikarstwo i komunikacja społeczna, politologia i informatyka. Nie tak dawno do szerokiej oferty AKSiM dołączyło pielęgniarstwo. A jak dużo wiecie o jego działalności? Zapraszamy do rozwiązania naszego quizu!

Radio Maryja i ojciec Rydzyk. Historia i kontrowersje

Pytanie 1 z 10
Radio Maryja zostało założone w roku
31. urodziny Radia Maryja. Byliśmy w środku wielkiej imprezy ojca Tadeusza Rydzyka
Listen on Spreaker.