Kulisy są zastanawiające

Dlaczego Kaczyński nie przyjechał na otwarcie geotermii Rydzyka?! Czy chodzi o nieszczęśliwą datę?

2022-10-14 17:22

Ojciec Rydzyk poświęcił Geotermię Toruń w minioną środę (12.10.2022 r.). W PRL-u 12 października to było ważne święto. Tego dnia wspominano rocznicę bitwy pod Lenino. Dla komunistów daty są bardzo ważne, ale redemptorysta podkreślił, że dla niego każdy dzień ma ogromne znaczenie.

Ojciec Rydzyk poświęcił Geotermię Toruń. 12 października zabrakło prezesa Kaczyńskiego

Jeszcze o godzinie 10:00 Jarosław Kaczyński wybierał się do Torunia, aby wziąć udział w poświęceniu dzieła życia ojca Tadeusza Rydzyka. Dzięki unijnym pieniądzom redemptorysta wybudował ciepłownię. Teraz będzie zarabiał miliony na sprzedaży ciepła. Dziennikarz "Super Expressu" zapytał zakonnika, dlaczego akurat dzień 12 października wybrał na poświęcenie Geotermii Toruń i czy to dla niego ważny dzień. - Każdy dzień jest tak samo ważny - odpowiedział filozoficznie ojciec Rydzyk.

12 października. Rocznica bitwy pod Lenino i święto komunistów

Nasz dziennikarz, który był obecny na miejscu uroczystego otwarcia geotermii, zapomniał, co świętowano w PRL-u 12 października. Prawdopodobnie Jarosław Kaczyński ma lepszą pamięć. Prezes PiS-u ostatecznie nie przyjechał do Torunia, choć nie był chory. W godzinach popołudniowych brał udział w spotkaniach. Oficjalnej przyczyny jego nieobecności nie podano. Kaczyńskiemu mieli towarzyszyć m.in. wicepremier Jacek Sasin i prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. List od Kaczyńskiego odczytał Michał Moskal, szef jego gabinetu politycznego. Ojciec Rydzyk z pewnością liczył, że prezes stawi się osobiście. Z kolei Grażyna Ignaczak-Bandych odczytała list prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Naszemu reporterowi nie dawało jednak spokoju, dlaczego prezesa Kaczyńskiego nie było. Posprawdzał, poszukał i znalazł odpowiedź na pytanie: czy data otarcia Geotermii mogła mieć znaczenie? Okazuje się, że tak! 12 października w PRL-u to było ważne święto. Tego dnia wspominano rocznicę bitwy pod Lenino.

Zdjęcia z otwarcia geotermii ojca Rydzyka zamieszczamy pod artykułem.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Kim dla Ciebie jest ojciec Tadeusz Rydzyk?
Rydzyk oficjalnie otwiera ciepłownię geotermalną. Zjazd VIP-ów