Sierżant Mariusz zobaczył go po służbie. Nie wahał się ani chwili

i

Autor: Kujawsko-pomorska policja / Zdjęcie poglądowe Sierżant Mariusz z Torunia zobaczył go po służbie. Nie wahał się ani chwili

Brawo!

Sierżant Mariusz zobaczył go po służbie. Nie wahał się ani chwili

2023-08-22 14:36

Toruń: Sierżant Mateusz Maliszewski był po służbie, ale pokazał, że nawet wtedy nie traci czujności. Gdy zobaczył na ulicy poszukiwanego 28-latka, natychmiast interweniował. Zatrzymany trafił do więzienia.

Koledzy z biura prasowego KMP w Toruniu chwalą sierżanta Mariusza Maliszewskiego. W minionym tygodniu, stróż prawa będący w czasie wolnym od służby, na jednej z ulic Torunia, zauważył i rozpoznał mężczyznę poszukiwanego listem gończym. 28-latek ukrywał się przed funkcjonariuszami przez ponad rok. - Policjant chwilę obserwował mężczyznę, a następnie go zatrzymał. Poszukiwany był kompletnie zaskoczony interwencją nieumundurowanego funkcjonariusza - przekazuje st. sierż. Sebastian Pypczyński z toruńskiej komendy.

Toruń: Poszukiwany 28-latek trafił do więzienia

Policjant po służbie wezwał na miejsce patrol. Mundurowi przejęli poszukiwanego i przewieźli do jednostki. Sprawdzenie w systemach potwierdziło, że 28-latek był poszukiwany na podstawie wydanego za nim listu gończego i nakazu doprowadzenia do placówki penitencjarnej przez toruński sąd. 

- Ostatecznie mężczyzna trafił do Zakładu Karnego w Inowrocławiu, gdzie odbędzie zasądzoną karę łączną ponad dwóch lat pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Dzięki czujności i zaangażowaniu policjanta prewencji mieszkaniec Torunia nie uniknie kary za swoje czyny - podkreśla st. sierż. Sebastian Pypczyński.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym profilu na Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy pomógłbyś policji, gdybyś rozpoznał poszukiwanego przestępcę?