Solidna lekcja futbolu dla Elany Toruń od Chrobrego Głogów. Są też dobre wieści! [WIDEO]

2019-07-04 10:26 KM
Elana Toruń - Chrobry Głogów 0:3
Autor: nadesłane Elana Toruń - Chrobry Głogów 0:3

Po kilku niezłych meczach sparingowych, tym razem Elana Toruń dostała mocną lekcję futbolu od pierwszoligowego Chrobrego Głogów. Podopieczni Ivana Djurdjevicia wygrali 3:0, będąc zespołem wyraźnie lepszym. Kibicom "Żółto-Niebieskich" humor mogą poprawić kolejne wzmocnienia!

Porażka z Arką Gdynia (1:3), remis z Chojniczanką Chojnice (3:3) oraz zwycięstwo z Olimpią Elbląg (1:0) dawały kibicom Elany Toruń powody do optymizmu. Nawet przegrana po walce z przedstawicielem Ekstraklasy wyglądała dobrze, biorąc pod uwagę przebieg samego spotkania.

Tym razem było inaczej. Chrobry Głogów przyjechał na stadion przy ul. 63. Pułku Piechoty i udzielił podopiecznym Ariela Jakubowskiego solidnej lekcji. Bramki zdobywali Szymon Drewniak, Michał Ilków-Gołąb i Mikołaj Lebedyński. Poniżej możecie zobaczyć skrót tego spotkania!

Elana Toruń znów się wzmacnia

3 lipca klub z grodu Kopernika pochwalił się pozyskaniem Przemysława Mycana. Zawodnik Falubazu Zielona Góra to napastnik, który grał dla drużyny z województwa lubuskiego przez ostatnie trzy sezony. W ostatniej kampanii zdobył aż 30 bramek w IV lidze. Teraz przeskakuje o dwa poziomy, ale z pewnością może być wartościowym uzupełnieniem linii ataku. Wszyscy pamiętamy problemy trenera Rafała Góraka, który nie miał wartościowego zmiennika dla Filipa Kozłowskiego. Teraz może być inaczej.

Drugim nowym zawodnikiem jest Jakub Świeciński. 17-latek może grać po obu stronach defensywy. Do tej pory reprezentował barwy Ursusu Warszawa. Bardzo istotny jest jego wiek. Przypomnijmy - wystawiając skład na mecz II ligi, trzeba pamiętać o obowiązku, dotyczącym młodzieżowców. Na boisku w danym momencie musi być ich przynajmniej dwóch.

Nowe kontrakty w Elanie Toruń

O rok swoje kontrakty z klubem przedłużyli: Michał Nowak, Jakub Banach, Damian Zagórski i Bartosz Boniecki. Ten ostatni nadal będzie wypożyczony z Pogoni Szczecin.

Przedłużona została również umowa Dominika Kościelniaka, który był bardzo ważnym elementem układanki trenera Rafała Góraka.