Spektakularny pościg za motocyklistą koło Inowrocławia. Zawartość paczki pogrążyła 25-latka

i

Autor: Małopolska Policja / Zdjęcie ilustracyjne Spektakularny pościg za motocyklistą koło Inowrocławia. Zawartość paczki pogrążyła 25-latka

Spektakularny pościg za motocyklistą koło Inowrocławia. Dopadli 25-latka w zaroślach

2022-05-26 12:03

Kujawsko-Pomorskie: Policjanci ze Złotnik Kujawskich ruszyli w pościg za motocyklistą, który za wszelką cenę chciał uniknąć spotkania z funkcjonariuszami. Szybko okazało się dlaczego zdecydował się na desperacki ruch. - Odpowie za dwa przestępstwa i szereg wykroczeń. Grozi mu 5 lat pobytu za kratami - przekazuje nam asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu.

Cała sprawa miała swój początek w miniony wtorek (24.05.2022) po godz. 17:00. To właśnie wtedy patrol z posterunku w Złotnikach Kujawskich zauważył motocyklistę, który nerwowo rozglądał się przez lewe i prawe ramię, gdy tylko spostrzegł, że jedzie za nim radiowóz. Policjanci postanowili sprawdzić co jest tego powodem. - Spokojna z pozoru sytuacja nagle przerodziła się w dynamiczną akcję pościgową. Patrol dał sygnał kierującemu yamahą do zatrzymania się. Ten jednak się do tego nie zastosował, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Wjechał w las, potem uciekał łąkami, a gdy dojechał do gęstych zarośli i trzcinowiska, porzucił motocykl i uciekł w głąb zarośli. Tam zatrzymali go policjanci - relacjonuje asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu.

Czytaj też: Zamiast założyć jej obrączkę, rzucił białe róże na jej grób. Młodziutka Karolina zginęła pod Rypinem

Spektakularny pościg za motocyklistą koło Inowrocławia. Grozi mu 5 lat więzienia

Policjantka z Inowrocławia podaje w komunikacie, że mężczyzna w momencie zatrzymania był agresywny, wykrzykiwał wulgarne słowa. - Przy nim, w paczce po papierosach, policjanci ujawnili porcję suszu roślinnego, który po badaniu testerem okazał się marihuaną. 25-letni motocyklista trafił do policyjnego aresztu - ujawnia asp. szt. Drobniecka.

- Policjanci skierowali przeciwko niemu wniosek do sądu o ukaranie. Zarzuca mu się: kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu i bez uprawnień, jazdę motocyklem i niesygnalizowanie zamiaru skrętu, wjazd do lasu bez wymaganej zgody i zaśmiecenie go, zniszczenie łąki, niestosowanie się do wydawanych przez policjantów poleceń co utrudniało wykonanie czynności służbowych i używanie słów wulgarnych. Ponadto odpowie za dwa przestępstwa: niezatrzymanie się do policyjnej kontroli i posiadanie narkotyków - wylicza oficer prasowy KPP Inowrocław.

Za wszystkie wyżej wymienione przewinienia mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kierowca, który jedzie po narkotykach, powinien stracić prawo jazdy dożywotnio?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE