Środa przyniesie szklankę na drogach i silny wiatr [Pogoda w Toruniu 19.01.2022]

2022-01-19 5:00
Gołoledź w Toruniu
Autor: Mariusz Luda / Radio ESKA Środa przyniesie szklankę na drogach i silny wiatr [Pogoda w Toruniu 19.01.2022]

Pogoda w Toruniu 19.01.2022. W środę (19 stycznia) kierowcom życie utrudni gołoledź, a dodatkowo meteorolodzy spodziewają się dość silnych podmuchów wiatru. Obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia od IMGW. Najnowsza prognoza dla Torunia poniżej.

Prognoza pogody dla Torunia nie zawiera zbyt wielu pozytywnych wieści dotyczących środy (19.01.2022). Do godziny 8:30 obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia IMGW dla miasta i powiatu toruńskiego. Żółty alert dotyczy trudnych warunków na drogach i nie tylko. - Prognozowane są słabe opady marznącej mżawki powodujące gołoledź - podaje Anna Zielińska-Szefka, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. To nie jedyna zła wiadomość, związana z pogodą na środę. - Będzie pochmurno (zachmurzenie całkowite) i słońca raczej nie zobaczymy - pod koniec dnia możliwa jest czasami mżawka. W ciągu dnia temperatura powietrza będzie stabilna na poziomie 2-3 stopni - informuje Rafał Maszewski, meteorolog i autor serwisu pogodawtoruniu.pl.

Czytaj też: Luca L. zaatakował ich długim nożem w Toruniu! Grozi mu DOŻYWOCIE. Znamy zarzuty dla 21-latka

Pogoda w Toruniu 18.01.2022. Prognoza na środę

Wspominana wyżej gołoledź i mżawka to nie wszystko. Wiatr również przypomni o swoich "możliwościach". Na szczęście nie będziemy mieli do czynienia z wichurami tak potężnymi, jak te z poniedziałku. Niemniej jednak trzeba to wziąć pod uwagę przy planowaniu aktywności.

- Umiarkowany, pod koniec dnia dość silny południowo zachodni wiatr nieco obniży temperaturę odczuwalną. Będzie bardzo chłodno. Ciśnienie atmosferyczne będzie szybko spadać, a warunki biometeorologiczne pogorszą się do łagodnie niekorzystnych - podaje Rafał Maszewski na stronie pogodawtoruniu.pl.

Do końca bieżącego tygodnia nie spodziewamy się minusowych temperatur (przynajmniej w ciągu dnia), ale w czwartek termometry mogą pokazywać zero. O szczegółach będziemy was informować na bieżąco na stronie Super Express Toruń.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Wichury w całym kraju. Gałęzie spadają na samochody i chodniki w Toruniu.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE