Sterroryzował obsługę sklepu w Toruniu. Rozpoznajesz go?

i

Autor: KMP w Toruniu Sterroryzował obsługę sklepu w Toruniu. Rozpoznajesz go?

Sterroryzował obsługę sklepu w Toruniu. Rozpoznajesz go? Powiadom policję!

2021-12-09 8:18

Toruń. Policjanci z tego miasta prowadzą śledztwo w sprawie usiłowania rozboju, do którego doszło 5 października 2021 roku w jednym ze sklepów przy ul. Matejki w Toruniu. Sprawca sterroryzował obsługę i zażądał pieniędzy. - Jeżeli byłeś świadkiem tego zdarzenia, rozpoznajesz lub kojarzysz osobę ze zdjęcia, zgłoś się do policjantów. Gwarantujemy anonimowość - zapewnia podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

Policjanci z Torunia raz jeszcze wierzą w moc i sprawczość internautów. Biuro prasowe KMP przekazało nam komunikat ws. usiłowania rozboju, do którego doszło 5 października 2021 roku ok. godziny 13:45 w jednym sklepów przy ul. Matejki. - Sprawca zagroził personelowi przedmiotem przypominającym broń palną i zażądał wydania pieniędzy. Na szczęście zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na spłoszenie przez klienta sklepu - wyjaśnia podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji. Zazwyczaj w takich sprawach, w czasie wykonywanych czynności  policjanci zabezpieczają nagrania z kamer monitoringu, które mogą zarejestrować wizerunek sprawcy. Tak też było w tym przypadku. Przyjrzyjcie się zdjęciom, zamieszczonym w poniższej galerii!

Czytaj też: Potworna tragedia koło Włocławka. 21-latka nie żyje, bo zabrakło dla niej karetki

- W chwili zdarzenia sprawca ubrany był w koszulkę typu t-shirt w czerwonym kolorze, spodenki do kolan w kolorze niebieskim białe skarpetki, buty sportowe koloru ciemnego, na plecach miał ciemny plecak. Sprawca, żeby się zamaskować na twarzy miał zaciągnięty tzw. komin również w ciemnym kolorze oraz okulary przeciwsłoneczne - podaje podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

Miejscowi policjanci apelują do wszystkich osób, które mogą pomóc w tej sprawie, bądź dzięki opisowi kojarzą przytoczoną sytuację i chcą wnieść nowe okoliczności do prowadzonego postępowania. Wszystkie te osoby proszone są o kontakt z funkcjonariuszem prowadzącym postępowanie 47 754 21 77, sekretariatem Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego, Komendy Miejskiej Policji w Toruniu pod numerem 47 754 26 07, bądź dyżurnym KMP w Toruniu pod numerami 47 754 23 68 lub 69.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Policja zatrzymała pod Toruniem busa z 44 uchodźcami. Zostali przewiezieni do auli Technikum Rolniczego w Gronowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE