Strajk kobiet w Toruniu. Kibice WSPIERALI protestujących?! Policja ustawiła blokadę [AKTUALIZACJA]

2020-10-30 21:10 Bartosz Wojsa
Strajk kobiet w Toruniu. W środę na starówce pojawiły się tłumy ludzi
Autor: Piotr Lampkowski / Super Express Strajk kobiet w Toruniu. W czwartek zablokują miasto wózkami dziecięcymi! [UTRUDNIENIA, TRASA] / Zdjęcie poglądowe

Strajk kobiet w Toruniu musiał zostać rozwiązany z uwagi na duże ryzyko starć, do których mogło dojść między demonstrantami a pseudokibicami, którzy postanowili zablokować protest. Interwencję podjęli policjanci! Marsz został ostatecznie rozwiązany.

Aktualizacja 22:49

Mamy nowe informacje na temat wydarzeń, do których doszło podczas piątkowego strajku kobiet w Toruniu. 

- Kibice Elany Toruń stanęli dziś przy trasie spaceru kobiet. Na transparencie mieli hasło wspierające kobiety. Śpiewali „Jesteśmy z Wami Kobietami”. Policja profesjonalnie oddzieliła ich szczelnym kordonem i zablokowała. Po 40 minutach spacerowicze się rozeszli - przekazuje świadek.

Wcześniej pisaliśmy:

W piątek, 30 października, w wielu polskich miastach odbywają się strajki kobiet. Taki protest już po raz 8. miał także miejsce w Toruniu. Demonstranci sprzeciwiają się decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce. Protest w Toruniu tym razem zakończył się interwencją policji! Jak podaje portal tylkotorun.pl, "w związku z zagrożeniem dużą grupą faszystów i pseudokibiców mundurowi wezwali do rozejścia się". - W Toruniu marsz z platformą techno przerwano po 2 godzinach. Nie zakończył się tradycyjnie pod pomnikiem Kopernika, ale na wysokści dworca PKS przy Wałach gen. Sikorskiego. Policja ustawiła blokadę, po drugiej stronie znajdowała się grupa agresywnych mężczyzn - czytamy na łamach serwisu. 

Relację na żywo z protestów kobiet w Polsce znajdziecie na se.pl: Strajk kobiet w Polsce. Relacja na żywo!

Strajk Kobiet w Toruniu, Szosa Bydgoska