Świąteczny klimat nie spodobał się nastolatkom. Zniszczyli dekoracje w centrum Torunia

i

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose / Zdjęcie poglądowe Świąteczny klimat nie spodobał się nastolatkom. Zniszczyli dekoracje w centrum Torunia

Akcja strażników

Świąteczny klimat nie spodobał się nastolatkom. Zniszczyli dekoracje w centrum Torunia

2022-11-30 7:53

Toruń: Jarmark bożonarodzeniowy trwa zaledwie kilka dni, świąteczny klimat powoli opanowuje starówce, ale już są tacy, którym się to nie podoba. W sobotę (26 listopada 2022 r.) w godzinach nocnych, strażnicy miejscy zatrzymali sprawców zniszczenia mienia.

Młodzi ludzie wpadli w poważne tarapaty niedługo przed świętami. Strażnicy miejscy z Torunia informują o udanej akcji kolegów, która miała miejsce 26 listopada 2022 roku. - Krótko przed godziną 2 w nocy, operator monitoringu miejskiego zaobserwował jak dwóch mężczyzn niszczy dekoracje świąteczne na Rynku Staromiejskim. Wandale tłukli szklane bombki oraz szarpali choinki. Część bombek pochowali do kieszeni kurtek - wyjaśnia Jarosław Paralusz z SM w Toruniu.

Wandale zniszczyli dekoracje w centrum Torunia. Szybko wpadli

Patrol strażników miejskich szybko złapał delikwentów. Jarosław Paralusz zaznacza, że nie było to zbyt wielkie wyzwanie. - W kurtkach 18-latków nadal znajdowały się skradzione bombki. Młodzi ludzie przyznali się do zdewastowania ozdób. Teraz znacznie powiększą się im świąteczne wydatki - podsumowuje rzecznik SM w Toruniu.

Przypomnijmy, że piękne dekoracje świąteczne możecie podziwiać m.in. na Toruńskim Jarmarku Bożonarodzeniowym, który trwa od 26 listopada. W centrum starówki znajdziecie też efektowną choinkę, która co roku zachwyca mieszkańców grodu Kopernika.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Jak oceniasz działania toruńskiej straży miejskiej?
Toruńskie obchody Święta Policji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE