Zmiany!

Szefowa toruńskiej policji odchodzi po niespełna roku. Jest nowy komendant [ZDJĘCIA]

2023-01-24 8:22

W minioną sobotę (21 stycznia 2023 r.) w toruńskiej komendzie odbyła się uroczysta zbiórka funkcjonariuszy i pracowników cywilnych z okazji powierzenia obowiązków na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu nadkom. Robertowi Murawskiemu oraz powołania na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu kom. Arkadiusza Góreckiego. Nadkomisarz Murawski zmienił inspektor Małgorzatę Jorkę. Zdjęcia z uroczystości prezentujemy na se.pl.

Rzecznika toruńskiej komendy informuje nas, że w minioną sobotę (21 stycznia 2023 r.) na Sali Konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zebrała się kadra kierownicza policji powiatu toruńskiego oraz pracownicy cywilni. Powodem tego niecodziennego spotkania były zmiany kadrowe w tutejszej jednostce. Do Torunia przybył Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy wraz ze swoim nowym Zastępcą.

Toruń. Nowy komendant miejscowej policji. Inspektor Jorka odeszła po niespełna roku

  • Nadinsp. Piotr Leciejewski powierzył pełnienie obowiązków nowemu Komendantowi Miejskiemu Policji w Toruniu.
  • Rozkaz personalny z jego rąk odebrał dotychczasowy Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu nadkom. Robert Murawski.
  • Kolejny rozkaz, tym razem o powołaniu Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu odebrał dotychczas pełniący obowiązki na tym stanowisku kom. Arkadiusz Górecki.

- Zmiana Szefa toruńskiej policji nastąpiła w związku z odejściem z tutejszej jednostki insp. Małgorzaty Jorki, której powierzono pełnienie obowiązków Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy. Po części oficjalnej nie obyło się bez gratulacji dla nowych Komendantów, ale także gratulacji i podziękowań za wieloletnią udaną współpracę z odchodzącą z komendy miejskiej insp. Małgorzatą Jorką - wyjaśnia mł. asp. Dominika Bocian, p.o. oficera prasowego KMP w  Toruniu.

Kim są nowy komendant toruńskiej policji i jego zastępca?

Pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu nadkom. Robert Murawski od początku swojej ścieżki zawodowej związany jest z Toruniem. Swoje pierwsze kroki w służbie stawiał w 1999 roku w wydziale prewencji. Od 2001 roku nieprzerwanie związany jest z pionem kryminalnym. Od 2015 roku obejmował stanowiska kierownicze. W marcu ubiegłego roku został Pierwszym Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu, nadzorującym pion kryminalny.

Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu kom. Arkadiusz Górecki swoją służbę rozpoczął w warszawskich oddziałach prewencji w roku 2002. Następnie od 2003 do 2017 roku służył w Komendzie Powiatowej Policji w Lipnie. Wyspecjalizował się w prewencji, ruchu drogowym i zarządzaniu kryzysowym. Od 2017 roku pełnił funkcje kierownicze w Komisariacie Policji Toruń Śródmieście. Od listopada ubiegłego roku pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta miejskiego.

Zdjęcia z uroczystej zbiórki toruńskich policjantów prezentujemy pod tekstem! Życzymy powodzenia!

Sonda
Czy masz zaufanie do policji?
Szaleńcza ucieczka ulicami Torunia