Śmiertelne zagrożenie na drodze koło Radziejowa. Jechał, choć nie mógł chodzić! Policjanci w szoku

i

Autor: materiały policji / zdjęcie poglądowe Śmiertelne zagrożenie na drodze koło Radziejowa. Jechał, choć nie mógł chodzić! Policjanci w szoku

Szokujące sceny na drodze koło Radziejowa. Jechał, choć nie mógł chodzić!

2022-03-11 10:07

Pirat drogowy w okolicach Radziejowa wykazał się niebywałą głupotą. Zatrzymanemu przez piotrkowskich policjantów 38-latkowi w jeździe samochodem, nie przeszkodziła znaczna ilość wypitego alkoholu. Alkomat pokazał miażdżące liczby. - Jadąc „wężykiem”, stwarzał znaczne zagrożenie dla uczestników ruchu - podkreśla asp. szt. Marcin Krasucki z KPP Radziejów.

W minioną środę (9.03.2022) kilka minut przed 20:00, funkcjonariusze obserwowali sceny, które nigdy nie powinny mieć miejsca. Policjanci z posterunku w Piotrkowie Kujawskim patrolowali teren w Dełołęce (powiat radziejowski), gdy zauważyli jadącego „slalomem” daewoo lanosa. Natychmiast go zatrzymali, gdyż stwarzał śmiertelne. zagrożenie dla siebie jak i innych użytkowników drogi. - Siedzący za kierownicą 38-letni mieszkaniec powiatu radziejowskiego, był kompletnie pijany. Alkomat wskazał ponad 3,9 promila - informuje nas asp. szt. Marcin Krasucki, oficer prasowy KPP Radziejów. Nawet dla doświadczonych policjantów takie liczby są zaskakujące. Przy niespełna 4 promilach nie można chodzić, a co dopiero jechać samochodem!

Czytaj też: Radziejów: nie miał na sobie maseczki. Policja wysłała go do więzienia

- Nieodpowiedzialny kierowca na miejscu stracił prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania po alkoholu. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania oraz wysoka grzywna - podsumowuje asp. szt. Krasucki.

Funkcjonariusze i nasza redakcja apelują - pod żadnym pozorem nie wsiadajcie za kierownicę pod wpływem alkoholu. Narażacie w ten sposób nie tylko siebie, ale przede wszystkim innych uczestników ruchu drogowego.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Nowe kary dla pijanych kierowców. Co o nich sądzisz?
Pijany kierowca zabił 17-latkę. Nie odpowie jednak za morderstwo