KS Nowa Era Toruń to klub jakiego jeszcze nie było. Na początek turniej rodzinny

i

Autor: KS Nowa Era Toruń / Facebook KS Nowa Era Toruń to klub jakiego jeszcze nie było. Na początek turniej rodzinny

Takiego klubu jeszcze w Toruniu nie było. Oto początek Nowej Ery [ZDJĘCIA]

2021-09-28 13:06

Takiego klubu sportowego w Toruniu jeszcze nie było. Założyli go rodzice dla swoich dzieci. Jak sami mówią, sukcesy ich pociech są dla nich ważne, ale nie najważniejsze. Wiedzą, że ich pociechy po zdalnym nauczaniu bardzo potrzebują spotkań z rówieśnikami. Klub Sportowy Nowa Era Toruń rozpoczął swoją działalność turniejem rodzinnym.

Takiego klubu jeszcze w Toruniu nie było. Oto początek Nowej Ery [ZDJĘCIA]

To jest grupa zapaleńców. Połączyła pasja ich dzieci. Te godzinami mogą stać przy tenisowym, stole i odbijać biała piłeczkę. Wśród nich są: sprzedawca, monter nowoczesnych systemów grzewczych, psycholog i ekonomista. To oni założyli klub tenisa stołowego KS Nowa Era Toruń. Rodzice pasją do tenisa stołowego zarazili się od swoich pociech. Niektórzy z nich marzą o tym, aby grać tak jak ich dzieci. Po pierwsze - jak mówią - ten klub założyli właśnie dla swoich pociech. Po drugie, sukcesy są dla nas ważne, ale nie najważniejsze. Po trzecie - chcą, aby ich dzieci razem chodziły do kina, na kręgle i razem smażyły kiełbaski na patykach nad ogniskami. Po czwarte - rodzice też chcą grać z nimi w tenisa. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: Toruń z żużlowym Grand Prix na kolejne lata! Wszystko jasne

- Na sport nie patrzymy tylko jak na trening i rywalizację. Nie chcemy być takim klubem. Chcemy być takim klubem, że rodzić nie tylko odwozi dziecko na trening, ale jak ma ochotę to może razem z dzieckiem trenować - mówi Jacek Kulis, prezes KS Nowa Era.

Nasze pociechy konsekwencje pandemii najbardziej odczuły na własnej skórze. Były zmuszone do nauczania zdalnego. Teraz muszą zmierzyć się z nową rzeczywistością. Pedagodzy i psycholodzy uważają, że najlepszym lekarstwem dla naszych dzieci jest sport. Sport uczy samodyscypliny, szacunku dla samego siebie i drugiego człowieka. Dzieci w grupie treningowej nawiązują między sobą prawdziwe relacje, a nie wirtualne. Potrafią ze sobą rozmawiać. Dzięki sportowi nauczą się pokonywać napotkane trudności. Ta umiejętność w dorosłym życiu będzie niezbędna. Klub Sportowy Nowa Era działa od 1 września. Dzieci odbijają piłeczkę przy ulicy Łaziennej w Toruniu.

Oficjalne rozpoczęcie działalności nastąpiło w ostatni piątek (24.09.2021). W klubie odbył się turniej rodzinny. Właśnie po to dorośli trenują, aby brać udział w takich turniejach. Drużyny, które brały udział w turnieju składy się z dwóch osób. Dziecka i rodzica. "Rodzina przy pingpongowym stole" - taką nazwę nosi cykl zawodów które organizowane będą przez KS Nowa Era Toruń.

Piątkowa impreza odbyła się w atmosferze wspaniałego sportowego święta. Rywalizacji rodzinnej towarzyszył uśmiech. Rozmowy toczyły się przy pysznych wypiekach ufundowanych przez Kawiarnię Beza oraz zapach aromatycznej kawy od "Fonte kawa i herbata".

Zawody odbyły się w ramach Projektu Inicjuj z FIO 3.0 dofinansowanego z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030.

Zawody strażaków The FireFit Champoinships na Rynku Nowomiejskim w Toruniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE