Toruń. Czerwona strefa a komunikacja miejska. MZK o nowych zasadach

2020-10-16 15:07 Konrad Marzec
Autobus komunikacji miejskiej w Toruniu Solaris
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Toruń. Czerwona strefa a komunikacja miejska. MZK o nowych zasadach

W najbliższą sobotę (17.10.2020) Toruń włączony zostanie do czerwonej strefy. W związku z tym będą obowiązywały nowe zasady podróżowania komunikacją miejską. - Nie zmieni się natomiast to, że w tramwaju czy autobusie obowiązkowo należy nosić maseczkę i zachować dystans - podkreśla Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK w Toruniu.

Toruń. Czerwona strefa a komunikacja miejska. MZK o nowych zasadach

Toruń w czerwonej strefie i nowe zasady dla podróżujących autobusami i tramwajami. O obowiązku zasłaniania ust i nosa przypominają komunikaty głosowe w środkach komunikacji miejskiej, informacje wyświetlane na monitorach w pojazdach i zamieszczone przed wejściem do kas biletowych. - W związku z wprowadzeniem czerwonej strefy zmniejszy się limit osób, które mogą jednocześnie podróżować komunikacją miejską. Od soboty w toruńskim transporcie publicznym zajętych może być 30 procent liczby wszystkich miejsc - informuje Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK w Toruniu.

Czytaj też: Mieszkańcy Torunia zapłacą więcej za bilety MZK. Takie ceny zaproponują radni

- Co drugie miejsce siedzące musi pozostać wolne. Pasażer ma obowiązek zachować bezpieczny odstęp od innych pasażerów. Informacje o dopuszczalnej liczbie pasażerów będą umieszczone na każdym toruńskim miejskim autobusie i tramwaju, a zasady bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej  na przystankach, wewnątrz pojazdów i na monitorach LED - przekazuje Derengowska.

Apelujemy do mieszkańców Torunia o przestrzeganie tych zasad. Tylko nasza odpowiedzialność i samodyscyplina może realnie pomóc w walce z wirusem.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Psiebiegnij się w Toruniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.