Toruń mówi TAK dla edukacji seksualnej!. Za nami demonstracja w sercu miasta

i

Autor: Magdalena Witt-Ratowska Toruń mówi "TAK dla edukacji seksualnej!". Za nami demonstracja w sercu miasta

Toruń mówi "TAK dla edukacji seksualnej!". Za nami demonstracja w sercu miasta [ZDJĘCIA]

2019-10-21 8:06

Część mieszkańców Torunia mówi TAK dla edukacji seksualnej w szkołach, jednocześnie sprzeciwiając się zapisom głośnego projektu "Stop pedofilii". Mimo wszystko, samej idei przyklaskują. O co chodzi? Zobaczcie jak wyglądała demonstracja w naszym mieście!

Grupy toruńskich społeczników i aktywistów zorganizowały demonstrację na Rynku Staromiejskim. Co wzbudza kontrowersje w pracach nad projektem ustawy "Stop pedofilii"? Przewidywanie kar za edukację seksualną. Projekt zakłada poprawkę w Art. 200b KK, uzupełniając go między innymi o punkt:

"Kto propaguje lub pochwala podejmowanie przez małoletniego obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej, działając w związku z zajmowaniem stanowiska, wykonywaniem zawodu lub działalności związanych z wychowaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub opieką nad nimi albo działając na terenie szkoły lub innego zakładu lub placówki oświatowo-wychowawczej lub opiekuńczej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3."

I właśnie ten zapis uderza w edukację seksualną, której i tak w szkołach brakuje. Protestujący powołali się na sondaże z innych krajów, gdzie tego typu zajęcia realnie zmniejszają np. ryzyko niechcianych ciąż czy zakażeń wirusem HIV, także problem gwałtów, molestowań, homofobii.

Uczestnicy manifestacji w Toruniu chcą edukacji seksualnej!

Demonstrację współorganizowali Manifa Toruńska, Marsz Równości w Toruniu, Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności, Toruńskie Dziewuchy, Toruński Strajk Kobiet.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE