Toruń: Na moście Piłsudskiego praca wre. Sprawdzamy postępy

2020-11-25 13:06 Konrad Marzec
Most im. Józefa Piłsudskiego w Toruniu w czasie prac
Autor: Błażej Antonowicz Focus Art Toruń: Na moście Piłsudskiego praca wre. Sprawdzamy postępy w pracach

Od minionej niedzieli (22.10.2020) zmieniła się organizacja ruchu na moście J. Piłsudskiego. Jadąc od strony centrum poruszamy się środkowym pasem ruchu, z którego po 450 metrach przejeżdżamy na prawy skrajny pas ruchu. Tym pasem jedziemy do końca mostu. MZD i kierownik robót firmy INTOP przekazali najnowsze informacje o pracach na moście.

Toruń: Na moście Piłsudskiego praca wre. Sprawdzamy postępy

W minionym tygodniu informowaliśmy was na naszym portalu o planowanej zmianie organizacji ruchu na remontowanym moście im. Józefa Piłsudskiego w Toruniu. Od minionej niedzieli (22.11.2020) kierowcy musieli się przyzwyczajać do nowych warunków. Tymczasem Miejski Zarząd Dróg w Toruniu i przedstawiciel firmy INTOP pochwalili się postępami w pracach. - Do tej pory na środkowym pasie ruchu sfrezowaliśmy starą nawierzchnię od podpory P5 do podpory P9. Obecnie płyta ustroju nośnego jest czyszczona i przygotowywana do robót zbrojarskich. Po oczyszczeniu powierzchni i zakończeniu robót zbrojarskich, rozpocznie się betonowane tego odcinka - przekazuje Rafał Labocha, kierownik robót mostowych firmy INTOP.

- Betonowanie zaplanowane jest w przyszłym tygodniu w porze nocnej. Wtedy na moście pojawią się betonowozy, które będą dostarczać mieszankę betonową do miejsca jej wbudowania. Przypomnijmy, betonowanie ma związek z naprawą płyty betonowej obiektu, czyli z jej reprofilacją. Realizowane prace pozwolą na uformowanie spadków podłużnych i poprzecznych, co zapewni sprawny odpływ wody z mostu do urządzeń odwadniających - informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD w Toruniu.

Miejski Zarząd Dróg przekazuje także, że w dalszej kolejności na płycie betonowej zostanie wykonana izolacja natryskowa i nowa nawierzchnia z asfaltu lanego. Do rozbudowy mostu wykonawca użyje 1500 m3 betonu. Przypomnijmy - wykonawca planuje zakończenie prac na listopad 2021 roku.

Kolejny dzień protestów w Toruniu: zablokowane drogi i mosty