Toruń. Czekali na nie mieszkańcy! To część rozbudowy "starego mostu"

2022-01-17 14:40
Most Piłsudskiego w Toruniu
Autor: archiwum portalu Toruń. Na to czekali mieszkańcy! To część rozbudowy "starego mostu"

Toruń. Windy i klatki schodowe to nowy element wykonywany w ramach rozbudowy mostu drogowego im. marsz. J. Piłsudskiego. - Zostały one zaprojektowane dla turystycznego uatrakcyjnienia funkcji mostu, podobnie, jak dwa punkty widokowe - wyjaśnia Krzysztof Wąchalski, projektant przebudowy mostu, cytowany przez toruński MZD.

Toruń. MZD informuje nas o wyczekiwanym przez mieszkańców etapie rozbudowy mostu Piłsudskiego. Powstające obecnie windy i klatki schodowe umożliwią zejście ze "starego mostu" na promenadę nabrzeża Wisły oraz na plażę. - Budowane klatki schodowe nawiązują w charakterze kratownic do konstrukcji mostu - mówi projektant Wąchalski. Z kolei windy będą posiadały szklane kabiny. Oba szyby windowe są montowane na nabrzeżu, przy Podporze P2, w sąsiedztwie „parkingu pod mostem”. Kolor jest spójny z kolorem mostu, każda z klatek ma 11,7 metra wysokości. Dolny element szybu windowego będzie pokryty płytami granitowymi, nawiązującymi do wyglądu podpór. Pozostała część szybu windowego będzie oszklona i zabezpieczona stalową siatką. Alternatywą dla windy są schody wykonane wokół szybu windowego.

Czytaj też: Groza na obwodnicy Torunia. Samochód stanął w płomieniach! [Wideo]

- Windy mają ułatwić poruszanie się osobom niepełnosprawnym i rodzicom z wózkami oraz turystom z większym bagażem - przekazuje Agnieszka Kobus-Pęńsko z toruńskiego MZD.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Intensywne opady śniegu w Toruniu i okolicach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE