Toruń. Prognoza pogody nie zostawia złudzeń. Burze i intensywne opady deszczu w regionie

2021-07-16 7:05
Burza z piorunami nad Toruniem
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Toruń. Prognoza pogody nie zostawia złudzeń. Burze i intensywne opady deszczu w regionie / Zdjęcie poglądowe

Prognoza pogody na piątek (16.07.2021) i na weekend dla Torunia. Synoptycy analizujący najnowsze prognozy nie mają dobrych wieści. Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego wciąż będą mierzyć się z intensywnymi opadami deszczu i burzami. Kiedy nastąpi poprawa? Sprawdzamy na se.pl.

Toruń. Prognoza pogody nie zostawia złudzeń. Burze i intensywne opady deszczu w regionie

Kiedy burze i opady deszczu opuszczą Toruń i województwo kujawsko-pomorskie? Na pewno nie w najbliższych godzinach. W bieżącym tygodniu w regionie odnotowaliśmy niebezpieczne zjawiska meteo, powodujące utrudnienia oraz paraliż komunikacyjny. Niestety prognoza pogody na piątek (16.07.2021) i na weekend nie jest zbyt optymistyczna. Nie chowajcie parasoli do szafy. - W dzień chmury na zmianę ze słońcem i sporadycznie możliwy jest przelotny deszcz i burza. Po południu temperatura wzrośnie do około 27 stopni będzie bardzo ciepło/gorąco - przekazuje Rafał Maszewski, ceniony meteorolog z Torunia.

Czytaj też: IMGW: Wichury do 100 km/h i nie tylko! Podwójny alarm meteo dla województwa kujawsko-pomorskiego

- Wiatr będzie słaby i często będzie zmieniał swój kierunek, a ciśnienie atmosferyczne będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne - informuje Maszewski na stronie pogodawtoruniu.pl.

Prognoza pogody dla Torunia. Kiedy poprawa?

Pierwsza połowa weekendu powinna przynieść przelotne deszcze, może również zagrzmieć. Wiatr powieje z umiarkowaną prędkością, a na termometrach zobaczymy 27-28 stopni. Poprawę pogody powinniśmy odczuć w niedzielę (18.07.2021). Wówczas słońce zacznie przejmować inicjatywę i coraz częściej wyjrzy zza chmur. Temperatury na poziomie ok. 25 stopni, więc tropikalne upały nam nie grożą. Z podobnymi warunkami wejdziemy w nowy tydzień. Kolejne prognozy już niebawem w naszym lokalnym serwisie.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Tak zmieniał się Toruń przez ostatnich 37 lat!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE