Toruń. Rower miejski bardzo popularny. Koronawirus mu nie przeszkadza

2020-06-04 10:56 KM
Rower miejski w Toruniu
Autor: MZD w Toruniu Toruń. Rower miejski bardzo popularny. Koronawirus mu nie przeszkadza

Dobra pogoda, poluzowanie obostrzeń sanitarnych sprawiają, że coraz chętniej korzystamy z toruńskiego roweru miejskiego Torvelo. - Tylko w maju odnotowaliśmy ponad 12 tysięcy wypożyczeń! - informuje nas Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD w Toruniu.

Koronawirus nadal jest bardzo groźny, ale mimo to coraz chętniej szukamy oddechu na świeżym powietrzu. Jazda na rowerze to jedna z ciekawszych form aktywnego wypoczynku. Potwierdzają to statystyki wypożyczeń i nowych użytkowników toruńskiego roweru miejskiego Torvelo, którzy mają do dyspozycji 400 rowerów zwykłych na 44 stacjach i 60 dodatkowych rowerów tzw. sponsorskich, na których reklamują się lokalne firmy. Wśród sprzętu do dyspozycji jest także 10 elektrycznych rowerów. Wśród sprzętu do dyspozycji jest także 10 elektrycznych rowerów.

Tylko w maju tego roku, gdzie z roweru można było korzystać z uwagi na pandemię o sześć dni krócej, do systemu przystąpiło 863 nowych użytkowników. Rower miejski okazał się często używanym środkiem transportu. W systemie odnotowano ponad 12 tys. wypożyczeń.

- Cieszymy się z aktywności mieszkańców i turystów. Od sierpnia 2019 do maja 2020 odnotowaliśmy prawie 154 tysiące wypożyczeń - mówi Marcin Jeż z firmy BikeU.  

Panele, za pomocą których wypożyczamy rowery są dezynfekowane. - Dla bezpieczeństwa użytkowników zaleca się jazdę w rękawiczkach - przypominają przedstawiciele MZD.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Koronawirus w Toruniu - liczby, fakty, zmiany

Jeże po leczeniu trafiają do parku w Toruniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.