Toruń. Rowerem na Barbarkę. Kto wybuduje ścieżkę?

2020-02-09 14:54 EITOR
Toruń. Rowerem na Barbarkę. Kto wybuduje ścieżkę?
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Toruń. Rowerem na Barbarkę. Kto wybuduje ścieżkę?

Do 14 lutego 2020 roku zainteresowane firmy mogą składać oferty na budowę dalszego odcinka ścieżki rowerowej, która połączy Bydgoskie Przedmieście z Osadą Leśną na Barbarce. Na chętnych czeka Miejski Zarząd Dróg w Toruniu.

Budowa tej ścieżki będzie sporym udogodnieniem dla rowerzystów. Po zakończeniu prac możemy zorganizować sobie ciekawą wyprawę rowerową. Korzystając z wybudowanej w ubiegłym roku ścieżką wzdłuż ulicy Łukasiewicza dojedziemy do Przysieka - odcinek zbudowany przez Starostwo Powiatowe w Toruniu, dalej nowym odcinkiem do Osady Leśnej Barbarka.

- Nowa ścieżka będzie równoległa do ulicy Przysieckiej w Toruniu. Jej przebieg został wytyczony starym nasypem kolejowym na terenach leśnych oraz w pasie technicznym istniejącego rowu melioracyjnego, który odprowadza wodę ze stawów przy Barbarce. Inwestycja będzie miała ponad 2 km długości - informuje nas Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD w Toruniu.

Więcej informacji na stronie internetowej MZD, w zakładce "Zamówienia Publiczne".

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE