Toruń. Rusza budowa linii tramwajowej na Jar! Zmiany od 12 października

2021-10-12 8:23
Autobus MZK w Toruniu
Autor: Piotr Lampkowski / Super Express Toruń. Rusza budowa linii tramwajowej na Jar! Zmiany od 12 października / Zdjęcie poglądowe

Toruń. We wtorek (12.10.2021) rusza budowa linii tramwajowej do osiedla Jar - jedna z najważniejszych inwestycji miasta w ostatnim czasie. W związku z powyższsym, od 12 października, od godziny 9:00 inaczej będzie funkcjonowała komunikacja miejska. Sprawdźcie, co się zmieni na se.pl.

Toruń. Rusza budowa linii tramwajowej na Jar! Zmiany od 12 października

Pod koniec ubiegłego tygodnia informowaliśmy was o planowanym rozpoczęciu jednej z najważniejszych inwestycji Torunia. Mowa tu o budowie nowej linii tramwajowej do tzw. osiedla Jar. W związku z nią, od wtorku (12.10.2021) trzeba będzie się mierzyć ze zmianami, które dotkną kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. - Ul. Długa na odcinku od Szosy Chełmińskiej do ul. Mohna zostanie zamknięta dla ruchu kołowego. Z tego powodu zmienią się trasy przejazdu niektórych autobusów MZK - informuje Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK w Toruniu.

Czytaj też: 12-latka rzuciła się pod pociąg koło Torunia. W tle miłość do koleżanki

  • Autobusy linii nr 34 i nocnej 05 zamiast ul. Długą kursować będą w obu kierunkach objazdem ulicami: Legionów i Żwirki i Wigury. Na trasie objazdu obowiązywać będą przystanki linii nr 11. Dodatkowo na ul. Legionów za skrzyżowaniem z ul. Długą zlokalizowany będzie przystanek tymczasowy w kierunku Pl. Skalskiego.
  • Autobusy linii nr 16 zamiast ul. Długą kursować będą w obu kierunkach objazdem ulicami: Legionów i Polną. Na trasie objazdu autobusy zatrzymywać się będą na tymczasowym przystanku na ul. Polnej za skrzyżowaniem z Szosą Chełmińską w kierunku Os. Na Skarpie, a w kierunku Wrzosów przy ul. Legionów na przystanku autobusów linii nr 10 i 20.
  • Autobusy linii nocnej 03 w obu kierunkach zamiast ul. Długą pojadą objazdem ulicami: Żwirki i Wigury, Szosą Chełmińską i Trasą Prezydenta Raczkiewicza. Na trasie objazdu autobusy zatrzymywać się będa na przystankach linii nr 11 lub 40.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Sonda
Czy przekonują cię propozycje Torunia ws. komunikacji miejskiej?
Trwa remont torowisk w centrum Torunia. Tak wyglądają prace
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE