Toruń. Śmiertelne zagrożenie na drogach! Alarm meteo 29.11.2021

2021-11-29 18:29
Oblodzenie w Toruniu
Autor: archiwum portalu se.pl Toruń. Śmiertelne zagrożenie na drogach! Alarm meteo 29.11.2021 / Zdjęcie poglądowe

Toruń. Ważny komunikat Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Chodzi o oblodzenie, które solidnie da się we znaki kierowcom z regionu. IMGW oraz TCZK zdradzają szczegóły. Alarm meteo będzie obowiązywał przez kilkanaście godzin.

Toruń. Ostrzeżenie meteo 29.11.2021 r. Chodzi o oblodzenie

Na mapie ostrzeżeń IMGW Toruń i województwo kujawsko-pomorskie świecą się na żółto. Synoptycy Instytutu ostrzegają przed oblodzeniem. Niepokojące prognozy potwierdza Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, które przekazało alert z 29 listopada. Najtrudniejsze warunki będą nam towarzyszyć późnym wieczorem i w nocy. Do kierowców nie tylko z regionu apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska jest oceniane na 80%. Komunikat wygasa następnego dnia o 9:00, ale możliwe są aktualizacje. 

Czytaj też: Nocny rajd ulicami Brodnicy! Pijany 21-latek ściął kilka znaków

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C - wyjaśnia Piotr Drozdowski, dyżurny Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Meteorolog serwisu pogodawtoruniu.pl Rafał Maszewski podaje, że w nocy z poniedziałku na wtorek spodziewamy się wielu rozpogodzeń. Będzie z nami również słaby mróz, nawet do -3 stopni. Niestety w ciągu dnia kolejne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, co rzecz jasna pogorszy stan nawierzchni. Niestety dla wielu to wciąż nie są wystarczające ostrzeżenia. - Policjanci wciąż zatrzymują nietrzeźwych kierujących na drogach powiatu. Tym wszystkim, do których jeszcze nie dotarły apele i ostrzeżenia, policjanci przypominają o konsekwencjach karnych tej nieodpowiedzialnej i bardzo niebezpiecznej decyzji - podkreśla asp. Wojciech Chrostowski z KMP w Toruniu.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Sonda
Czy miałeś kiedyś groźny wypadek?
To wideo zwala z nóg. Tak giną ludzie na polskich drogach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE