Remont torowiska przy ul. Bydgoskiej w Toruniu. Tak wyglądają prace

i

Autor: MZD w Toruniu Remont torowiska przy ul. Bydgoskiej w Toruniu. Tak wyglądają prace

Toruń. Trwa remont torowiska na ul. Bydgoskiej. Wiemy, kiedy się zakończy [Zdjęcia]

2022-03-03 13:41

Toruń. MZD informuje nas o postępach w pracach przy modernizacji torowiska w ciągu ul. Bydgoskiej. - Obecnie roboty koncentrują się przede wszystkim na budowie rozjazdu torowo-drogowego na skrzyżowaniu z ul. Sienkiewicza - wyjaśnia Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu.

Remont torowiska w ciągu przy ul. Bydgoskiej w Toruniu przyniósł sporo utrudnień dla kierowców. Jak obecnie wyglądają pracę? O tym informuje nas biuro prasowe toruńskich drogowców. Na odcinku od ul. Sienkiewcza do Konopnickiej zdemontowano tor południowy i trakcję, na torze południowym wykonano korytowanie, odwodnienie torowiska i jego podbudowę. Częściowo wylano już także płytę podtorową. Jej dalsze wylewanie planowane jest w najbliższym czasie. - Gotowe są już studnie pod słupy oświetleniowo-trakcyjne, dobiega końca budowa kanalizacji teletechnicznej wzdłuż torowiska oraz instalacji zasilania oświetlenia i podlewania zielonego torowiska - wylicza Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD w Toruniu. - Tor północny na tym odcinku jest w trakcie demontażu - dodaje. Dalszy ciąg materiału po galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: Mieszkańcy Torunia z ogromnym wsparciem dla Ukrainy. Widoki z CT Park chwytają za serca [Zdjęcia]

Toruń. Trwa remont torowiska na ul. Bydgoskiej. Szczegóły projektu

MZD przypomina, że w ciągu ul. Bydgoskiej zmodernizowane zostanie ponad 2,5 km toru pojedynczego. Prace podzielono na etapy: pierwszy - od skrzyżowania Bydgoska/Sienkiewicza do ul. Chopina i drugi – od skrzyżowania ul. Bydgoskiej z Reja do skrzyżowania z Sienkiewicza. Drugi etap jest już niemal gotowy. Położono tam nowe tory i nową sieć trakcyjną, przebudowano wodociąg, wybudowano kanalizację deszczową, torowisko obsiano trawą, zamontowano system nawadniania.

- Cały zmodernizowany odcinek niemal w całości stanie się nowym, zielony torowiskiem. Nie będzie go tylko w miejscach przystanków i przejazdów drogowo-torowych. Łącznie zielone torowisko będzie miało ponad 1320 metrów bieżących. Zakończenie prac planowane jest w sierpniu 2022 roku - podsumowuje Agnieszka Kobus-Pęńsko.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy przekonują cię propozycje Torunia ws. komunikacji miejskiej?
Powalone drzewo zniszczyło boksy dla psów w schronisku miejskim w Toruniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE