Załoga karetki ratowała życie kobiety. Potem pojazd śmiertelnie potrącił pieszą!

2022-05-13 13:46
Toruń. Załoga karetki ratowała życie kobiety. W drodze do szpitala śmiertelnie potrąciła inną!
Autor: Andrzej Lange/Super Express Karetka pogotowia, której załoga ratowała życie 80-latki, potrąciła na przejściu dla pieszych w Toruniu inną kobietę - 71-latka zmarła wskutek obrażeń, zdj. ilustracyjne

Trudno uwierzyć w nieszczęśliwy splot okoliczności, do jakiego doszło na przejściu dla pieszych dla pieszych na ul. Kościuszki w Toruniu. Karetka pogotowia wioząca do szpitala 80-latkę, której załoga właśnie ratowała życie kobiecie, potrąciła przechodzącą przez pasy 71-latkę - kobieta zmarła w wyniku poniesionych obrażeń. Sprawą wypadku trafiła do prokuratury.

Toruń. Załoga karetki ratowała życie kobiety. W drodze do szpitala śmiertelnie potrąciła inną!

Jak informuje serwis nowosci.com.pl, karetka pogotowia, której załoga ratowała życie 80-latki, potrąciła na przejściu dla pieszych w Toruniu inną kobietę - 71-latka zmarła wskutek obrażeń. Wszystko działo się na przejściu dla pieszych na ul. Kościuszki 21 kwietnia br., przed godz. 15. Karetka jechała na sygnale, a jej 54-letni kierowca spieszył się, by dotrzeć do placówki, bo życie seniorki, którą wiózł, było zagrożone. Pojazd zbliżał się do przejścia dla pieszych między Młynem Wiedzy a stacją paliw Shell, gdzie nie ma sygnalizacji, na które weszła w tym momencie 71-latka - nie wiadomo, czy słyszała sygnały karetki. Kobieta zdążyła już prawie przejść na drugą stronę ulicy Kościuszki, gdy doszło do uderzenia. Poszkodowana zmarła z powodu ran 3 maja i została pochowana w Obrowie pod Toruniem w sobotę, 7 maja. Jej śmierć oznaczała jednocześnie, że 4 maja Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód wszczęła śledztwo w kierunku spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Czytaj też: Toruń. Śmierć 36-latka po interwencji policji. Rodzina żąda prawdy! "Nie był aniołem, ale był człowiekiem"

- W toku dotychczas prowadzonego postępowania dokonano oględzin miejsca wypadku oraz uczestniczącego w nim pojazdu, a ponadto przeprowadzono sądowo-lekarska sekcję zwłok. Obecnie oczekujemy na sporządzenie opinii przez biegłego. Nadal trwają też przesłuchania świadków - mówi serwisowi nowosci.com.pl Marcin Licznerski, szef Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód.

Czytaj też: Toruń. Koszmarne odkrycie koło Wydziału Chemii UMK! Znaleźli ciało kobiety [Aktualizacja]

Sonda
Czy jako pieszy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Gnali jak opętani, na liczniku mieli blisko 200 km/h!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE