Toruniowi grozi paraliż komunikacyjny. Alarm hydrologiczny dla miasta

2021-07-16 9:40
Deszcz w toruniu
Autor: Super Express Toruń Toruniowi grozi paraliż komunikacyjny. Alarm hydrologiczny dla miasta

Toruń znów może mieć poważne problemy komunikacyjne. Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego przekazało ostrzeżenie hydrologiczne, z którego wynika, że mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia. Szczegóły analizujemy poniżej na se.pl.

Toruniowi grozi paraliż komunikacyjny. Alarm hydrologiczny dla miasta

Prognoza pogody dla Torunia jest nieubłagalna. W piątek (16.07.2021) spadnie sporo deszczu i niewykluczone są także burze. W związku z tym mieszkańcy obawiają się o kolejny paraliż komunikacyjny. Niestety wygląda na to, że w ciągu dnia możemy mieć sporo problemów. Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego przekazało nam ostrzeżenie hydrologiczne pierwszego stopnia. Dyżurny TCZK Sławomir Betcher wyjaśnia, że chodzi o zagrożenie ze strony małych rzek i cieków wodnych oraz lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich) w obszarach prognozowanych silnych opadów i opadów burzowych.

Czytaj też: Plaga komarów w Polsce. Gdzie jest najgorzej? "Są dosłownie wszędzie"

Alert obowiązuje od godziny 8:00 i wygasa o 13:00. Możliwe są aktualizacje. Zagrożeni są mieszkańcy Torunia i powiatu toruńskiego.

- W obszarach występowania prognozowanych silnych opadów i opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia. W przypadku wystąpienia intensywnych opadów deszczu istnieje możliwość osiągnięcia stanów wysokich - przekazuje Sławomir Betcher, dyżurny TCZK.

Dla Miasta Torunia stan ostrzegawczy na rzece Wiśle wynosi 530 cm, natomiast stan alarmowy 650 cm. Przypomnijmy - 22 czerwca w grodzie Kopernika mieliśmy prawdziwy wodny armagedon. Zalany był m.in. parking podziemny w Atrium Copernicus. Jeżeli problem będzie występował w Twojej okolicy - napisz do nas! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Przez zalane przejście muszą chodzić przez tory. Dramat mieszkańców Ursusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE