Woda na parkingu w Atrium Copernicus. Sytuacja opanowana, mamy oświadczenie dyrekcji [AKTUALIZACJA, WIDEO]

2021-06-22 14:28
Dantejskie sceny w Atrium Copernicus. Zalany parking podziemny, panika wśród klientów
Autor: Facebook / Toruń I Okolice W Pigułce Dantejskie sceny w Atrium Copernicus. Zalany parking podziemny, panika wśród klientów

Pogoda daje się we znaki mieszkańcom Torunia. Poważnie wygląda sytuacja m.in. w popularnej galerii Atrium Copernicus, gdzie woda zalała parking podziemny. Na miejscu pojawili się strażacy, którzy walczyli z żywiołem. Wstrząsające nagrania pojawiły się m.in. na stronie "Toruń I Okolice W Pigułce" na Facebooku.

Aktualizacja 23 czerwca, godzina 11:58

- Niezwłocznie na miejsce została wezwana straż pożarna, która zabezpieczyła miejsce zdarzenia i wypompowała wodę. Poziom wody był na tyle niski (ok 15 cm) w miejscu, gdzie znajdowały się samochody klientów, że żaden z pojazdów nie powinien zostać uszkodzony. Obecnie trwa weryfikacja szkód. Wejście na parking podziemny zostało zamknięte do czasu zakończenia czynności prowadzonych przez straż pożarną. Poza tym centrum handlowe funkcjonuje bez zmian. Zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, jednak dzięki sprawnej i błyskawicznej pomocy służb udało się szybko opanować sytuację i na tą chwilę żaden z klientów nie zgłosił roszczeń - czytamy w oświadczeniu dyrekcji.

Czytaj więcej: Zamieszanie i zalany parking w Atrium Copernicus. Dyrekcja centrum uspokaja

22 czerwca, godzina 14:24

We wtorek (22.06.2021) informowaliśmy was na portalu Toruń Projekt Miasto o ostrzeżeniu hydrologicznym dla Torunia. Sprawa jest bardzo poważna. O 12:00 przedstawiciele Urzędu Miasta Torunia przekazywali wieści o wodzie pod wiaduktem na ul. Traugutta. Uniemożliwiała ona kursowanie tramwajów, z utrudnieniami mierzyli się także kierowcy. Kilkanaście minut później doszły do nas komunikaty o udrożnieniu przejazdu. Niestety na tym nie koniec problemów, z jakimi dziś mierzyli się mieszkańcy grodu Kopernika. Dantejskie sceny obserwowaliśmy m.in. w popularnej galerii Atrium Copernicus. Zobaczcie jakie nagranie pojawiło się na stronie "Toruń I Okolice W Pigułce". Nic dziwnego, że niektórzy klienci popadli w panikę i zaczęli gorączkowo rozmyślać, co będzie z ich samochodami.

Czytaj też: Koszmarny wypadek na "trasie śmierci" niedaleko Torunia. Policja prosi o ważne nagrania [ZDJĘCIA, NOWE FAKTY]

Na miejscu pojawiły się 2 zastępy operacyjne toruńskiej straży pożarnej i 2 gaśnicze. Służby poradziły sobie z problemem, ale straty w galerii z pewnością będą konkretne.

- W tej chwili nasze zastępy udają się do bazy. Obsługa techniczna pracuje nad osuszaniem parkingu - powiedział nam po godzinie 14:00 kpt. mgr inż. Przemysław Baniecki, oficer prasowy KM PSP w Toruniu.

Pracy jest sporo. W pewnym momencie parking wyglądał bardzo źle. Jak poinformował nas pan Bartosz, jeden z naszych czytelników - woda osiągnęła poziom 15 centymetrów i zalała znaczną część parkingu. Poniżej prezentujemy wam jeszcze jedno wymowne nagranie.

Nasza redakcja apeluje do mieszkańców Torunia - zachowajcie dziś szczególną ostrożność. Najbliższe godziny mogą jeszcze przynieść pogodowe niespodzianki. O ewentualnych utrudnieniach będziemy was informować na bieżąco.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

AQUA Toruń otwarte!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE