Toruńskie Konstelacje z nowymi gwiazdami. Trwa plebiscyt muzyczny Dworu Artusa [AUDIO]

2020-07-10 22:52 MWR
Dwór Artusa
Autor: M.Witt-Ratowska Dwór Artusa

Konkurs Konstelacje powstał przez... koronawirusa. Wakacje w Toruniu to zazwyczaj czas wielu letnich festiwali, wśród nich Festiwalu Pod Gwiazdami. Centrum Kultury Dwór Artusa zapraszał na koncerty znanych artystów, zespoły, niejednokrotnie światowego formatu. Przez pandemię taki plan nie wypalił. Ale nie zrezygnowano z festiwalu. Jest, tylko w innej formule.

Najpierw zespoły i wokaliści nadsyłali swoje dokonania, spośród nich (50 zgłoszeń) jury wybrało półfinałową piętnastkę i najważniejsza decyzja należy teraz do internautów. Trwa głosowanie, które wyłoni podium. Trójka z największą ilością głosów ma zagwarantowane koncerty i honorarium - zapewnia Łukasz Wudarski, dyrektor Centrum Kultury Dwór Artusa.

W Toruniu trwa plebiscyt muzyczny "Konstelacje"

Co ważne, muzycy biorący udział w Konstelacjach, pochodzą z regionu. Jest m.in. Brodnica, Bydgoszcz, Chełmno, Grudziądz, Toruń, Włocławek, Żnin. Klimaty? Różnorodne - muzyka klasyczna, pop, rozrywkowa, funk, soul, r&b, blues, rock, groove metal, elektropop, reggae, ska, hard rock, alternatywna, itd.

Wielu uczestników plebiscytu to wcale nie są debiutanci. Często mają za sobą doświadczenia w innych zespołach, współpracę ze znanymi, są nagradzani, mają na koncie płyty, grają od lat. Koncert w ramach wygranej to też okazja do spotkania z publicznością w tym niełatwym, "pandemicznym" czasie. Odbędą się w Sali Wielkiej Dworu Artusa oraz w filiach przy Okólnej i Poznańskiej.

Głosowanie TUTAJ.

Rusza modernizacja stadionu w Płocku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.