Tragiczna śmierć policjanta z Torunia! Chciał uratować tonącego i sam ZGINĄŁ

2021-05-14 12:08 Anna Gołata
Tragiczna śmierć policjanta z Torunia! Chciał uratować tonącego i sam ZGINĄŁ
Autor: KWP w Bydgoszczy, pixabay.com Tragiczna śmierć policjanta z Torunia! Chciał uratować tonącego i sam ZGINĄŁ

Miał przed sobą całe życie, które w jednej chwili zostało mu brutalnie odebrane. Dokładnie 14 maja 2001 roku, młody policjant na służbie chciał uratować życie tonącego w rzece. Nikt nie przypuszczał, że ta decyzja będzie kosztowała sierżanta Piotra Dulkiewicza życie... Dziś, 20 lat od tej tragedii, policjanci z toruńskiej jednostki, wspominają swojego kolegę.

Tragiczna śmierć policjanta z Torunia! Chciał uratować tonącego i sam ZGINĄŁ

Jak czytamy z zamieszonym przez policję komunikacie, sierżant Piotr Dulkiewicz swoją służbę pełnił od 21 lutego 2000 r. Został przyjęty na stanowisko aplikanta kompanii patrolowo-interwencyjnej w Komendzie Miejskiej Policji w Toruniu. Po ukończeniu kursu podstawowego w Ośrodku Szkolenia Policji w Bydgoszczy mianowany na stanowisko aplikanta referatu patrolowo-interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

ZOBACZ: Potężny pożar w Toruniu. Ucierpiał m.in. piękny mercedes. Policja dopadła sprawcę

Dokładnie 14 maja 2001 r. ratując tonącą osobę podczas służby, zginął w nurtach rzeki. Pośmiertnie został awansowany na stopień sierżanta oraz odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i złotą odznaką „Zasłużony Policjant". - Na zawsze pozostanie w naszej pamięci! - mówią koledzy i koleżanki z toruńskiej jednostki.

CZYTAJ TAKŻE: Racibórz: Śmierć policjanta Michała Kędzierskiego. Tak dopadli sprawcę. Szokujące nagranie

Dramatyczna akcja przed sądem w Poznaniu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE