Potężny pożar w Toruniu. Ucierpiał m.in. piękny mercedes. Policja dopadła sprawcę

2021-05-13 15:36 Konrad Marzec
Potężny pożar w Toruniu i uszkodzony piękny mercedes. Policja dopadła sprawcę
Autor: archiwum portalu / KMP w Toruniu Potężny pożar w Toruniu i uszkodzony piękny mercedes. Policja dopadła sprawcę

Wywołał pożar, który zagrażał życiu i zdrowiu wielu torunian. Funkcjonariusze dopadli już sprawcę. 31-latek z ust śledczych usłyszał poważne zarzuty - Może mu za to grozić do 5 lat więzienia - przekazuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Potężny pożar w Toruniu. Ucierpiał m.in. piękny mercedes. Policja dopadła sprawcę

W miniony wtorek (11 maja 2021 roku), około godz. 14:30, dyżurny toruńskiej komendy otrzymał informację o pożarze do jakiego doszło przy garażach znajdujących się na ul. Wschodniej w Toruniu. Na miejsce skierowano straż pożarną i policjantów. - W wyniku pożaru spłonęły cztery drewniane garaże, częściowo metalowy schowek na rowery wraz z dwoma rowerami oraz został uszkodzony zabytkowy pojazd marki mercedes, który znajdował się w jednym z murowanych garaży i części do pojazdów. Wszystko warte kilka tysięcy złotych - informuje nas podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Czytaj też: Akcja policji koło Torunia. 40 zarzutów dla dilera narkotyków! Jego wiek szokuje

- Policjanci zatrzymali sprawcę tego pożaru. Okazał się nim 31- latek, bez stałego adresu zamieszkania. Jak się okazało do pożaru doszło ponieważ mężczyzna wypalał między garażami kable aluminiowe. Biegły z dziedziny pożarnictwa określił, że zdarzenie można zakwalifikować jako pożar, który między innymi zagrażał życiu i zdrowiu wielu osób - przekazuje podinsp. Wioletta Dąbrowska w komunikacie prasowym.

12 maja zatrzymany z ust śledczych usłyszał zarzut zniszczenia mienia poprzez wywołanie zdarzenia ogniowego zagrażającego życiu i zdrowiu oraz mieniu w znacznych rozmiarach.

- Dzień później policjanci z Rubinkowa doprowadzili tego mężczyznę do Prokuratury Toruń Wschód i to oskarżyciel zdecyduje o jego dalszym losie ponieważ podejrzanemu grozi teraz do 5 lat więzienia - podsumowuje funkcjonariuszka z Torunia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Toruń na sygnale:

Mundurowi z Torunia oddają hołd policjantowi z Raciborza
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE