Twa Auto Skyway Festival w Toruniu. Tak wyglądają atrakcje! [ZDJĘCIA]

2020-08-21 14:50

W minioną środę (19 sierpnia) rozbłysły po raz pierwszy światła podczas Auto Skyway Festival. Wydarzenie potrwa do soboty 22 sierpnia. Dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Torunia, prezentujemy wam galerię z wydarzenia. Zobaczcie jak wyglądają atrakcje! Czy tegoroczna impreza spełnia pokładane w niej nadzieje?

Auto Skyway Festival 2020 w Toruniu rozpoczął się w minioną środę (19 sierpnia). Mieszkańcy jak zwykle tłumnie ruszyli - tym razem w kierunku lotniska. Z powodu pandemii koronawirusa w Polsce, pokazów świetlnych tym razem nie obserwujemy na starówce. Widzowie poruszają się samochodami po pięciokilometrowej trasie prowadzącej przez Lotnisko Aeroklubu Pomorskiego i zza szyb oglądają kilkanaście świetlnych projektów. Podczas inauguracji festiwalu drogę widzom pokazywali zastępca prezydenta miasta Torunia, Zbigniew Fiderewicz oraz wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Zbigniew Ostrowski.

Auto Skyway Festival 2020 - kontrowersje

Mieszkańcy skarżyli się na ogromne korki, które tworzyły się okolicach lotniska. Nie brakuje też rzecz jasna tych, którym nie podobają się tegoroczne atrakcje. W tym przypadku proponujemy jednak pojechać samemu i ocenić. Jak doskonale wiadomo - ile ludzi, tyle opinii. Wróćmy jednak do problemu korków. MZK w Toruniu postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy chcą pojechać na festiwal.

- W dniach 20-22.08.2020 r. (czwartek – sobota), podczas trwania Auto Skyway Festival w godz. od 20:15 do 23:00, z powodu wzmożonego ruchu drogowego na ulicach prowadzących na lotnisko, a w szczególności na Szosie Okrężnej, ul. Gagarina i Polnej, zmienione zostaną trasy przejazdu autobusów - informuje Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy UMK w Toruniu.

Autobusy linii nr 18, 26, 34, 36 i 40 pojadą w kierunku pl. Skalskiego i Portu Drzewnego (Rozgart) objazdem ulicami Reja i Broniewskiego. Autobusy zatrzymywać się będą na dodatkowych przystankach przy ul. Reja (przystanek linii 15) oraz Broniewskiego: Osiedle Zieleniec. Trasa powrotna tych linii nie ulega zmianie.

Autobusy linii nr 15:

- w kierunku os. Przy Lesie pojadą objazdem ul. Broniewskiego i Szosą Okrężną z ominięciem ul. Reja i Gagarina i zatrzymywać się będą na ul. Broniewskiego przed Reja (przystanek PKS, os. Zieleniec) i dalej bez zmian,

- w kierunku os. Rubinkowo pojadą objazdem z ominięciem przystanków: Orzechowa, Bluszczowa, Lotnisko, Okrężna, Aula UMK i od przystanku Reja wznowią kursowanie po stałej trasie.

A wam jak się podoba tegoroczny Auto Skyway Festival? Zapraszamy do dyskusji na Facebooku!

Panorama Torunia - jeden z 7 cudów Polski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE