Twarde Pierniki lepsze od wicemistrza! Zastal zdemolowany w ostatniej kwarcie

2021-10-21 21:33

Twarde Pierniki Toruń znów skuteczne na własnym terenie! Podpieczni Ivicy Skelina pokonali Enea Zastal BC Zielona Góra. Wicemistrz Polski poległ w ostatniej kwarcie, w której gospodarze zaliczyli znakomitą serię. Relacja z tego meczu na se.pl/torun

Twarde Pierniki Toruń - Zastal Zielona Góra, relacja

"Zatrzymać wicemistrza" - takim hasłem Twarde Pierniki zapowiadały mecz z zielonogórzanami. Po wygranej w Lublinie  torunianie chcieli utrzeć nosa faworytowi z województwa lubuskiego. Już pierwsza kwarta pokazała, że ta sztuka może im się udać. Gospodarzy wygrali ją 20:17. Przed dłuższą przerwą dołożyli jeszcze kolejne pięć punktów do przewagi i z optymizmem patrzyli na kolejne dwie odsłony zmagań. Nieprawdopodobną skuteczność zaprezentował Aaron Cel. Polski lider Twardych Pierników zachwycał miejscowych kibiców.

Trzecia kwarta padła łupem gości, którzy zmniejszyli przewagę Twardych Pierników do sześciu punktów. Zapowiadało się na kolejny thriller. Początek ostatniej odsłony zmagań znów był optymistyczny dla zielonogórzan i zrobiło się 72:71. Później jednak nastąpiła genialna seria gospodarzy, którzy nie dali żadnych szans faworytowi. 14:0 i 4 trafione "trójki" podcieły skrzydła rywalom. Wynik 95:77 robi ogromne wrażenie, podobnie jak 100% skuteczności Aarona Cela (24 punkty). Kapitalny był też występ Maurice'a Watsona, który zaliczył 25 punktów i 8 asyst.

Twarde Pierniki Toruń - Enea Zastal BC Zielona Góra 95:77 (20:17, 28:23, 21:23, 26:14)

Czy Twarde Pierniki Toruń zdobędą medal w sezonie 2021/22?