W Toruniu powstaje nowa droga rowerowa za niespełna milion złotych

i

Autor: MZD w Toruniu W Toruniu powstaje nowa droga rowerowa za niespełna milion złotych

W Toruniu powstaje droga rowerowa za niespełna milion złotych! [Zdjęcia]

2022-03-11 10:27

Toruń. Będzie miała 750 metrów długości, asfaltowa nawierzchnię, połączy Chełmińskie z Jakubskim Przedmieściem. - Mowa o ścieżce rowerowej, która powstaje na odcinku od ul. Grudziądzkiej do Dębowej Góry - wyjaśnia Agnieszka Kobus-Pęńsko z toruńskiego MZD.

Toruńscy amatorzy dwóch kółek na pewno się ucieszą! Nowa ścieżka rowerowa będzie gotowa w czerwcu tego roku. Biuro prasowe MZD informuje, że wykonawca korzystając z łagodnej zimy wykonał prace rozbiórkowe od ul. Kraińskiej do ronda Lecha Bądkowskiego. Na odcinku od ul. Grudziądzkiej do wspomnianego ronda został ułożony kabel, który zasili nowe oświetlenie. Obecnie trwa ustawianie słupów oświetleniowych oraz prace brukarskie i ziemne. - Budowa ścieżki rowerowej w tym miejscu jest bardzo potrzebna. Obecnie rowerzyści poruszają się jezdnią. Po zakończonej inwestycji będą mieli do dyspozycji wydzieloną i bezpieczną drogę rowerową - podkreśla Agnieszka Kobus-Pęńsko z toruńskiego MZD. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: Poszukiwania 48-latka z Torunia zakończone! Policjant o szczęśliwym finale

- Ścieżka połączy istniejącą ścieżkę w ulicy Stefana Batorego z drogą rowerową w ul. Grudziądzkiej. Koszt inwestycji to 951 tys. zł. Ścieżka jest realizowana zgodnie z zapisami programu rozwoju komunikacji rowerowej w Toruniu, który został przyjęty przez radnych w lipcu 2020 roku - wyjaśnia rzeczniczka toruńskiego MZD.

- Program zakłada powstanie spójnej, atrakcyjnej, komfortowej, bezpiecznej i wygodnej sieci dróg rowerowych. Jest to dokument, który definiuje politykę rowerową miasta, wskazuje m.in. lokalizację przebiegu tras rowerowych i nadaje im odpowiednią hierarchię - podsumowuje Agnieszka Kobus-Pęńsko w komunikacie prasowym.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Jak oceniasz stan dróg rowerowych w Lublinie?
Bohaterowie z kreskówek myli okna w szpitali dziecięcym w Toruniu i umilali pobyt małym pacjentom
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE