Walentynki ze ŚNIEGIEM i deszczem?! Prognoza pogody nie zachwyca

2020-02-14 7:10 KM
Walentynki ze ŚNIEGIEM i deszczem?! Prognoza pogody nie zachwyca...
Autor: CC Pixabay.com Walentynki ze ŚNIEGIEM i deszczem?! Prognoza pogody nie zachwyca...

Sprawdzamy prognozę pogody na walentynki (14 lutego) i kolejne dni. Toruń i okolice czekają solidny powiew chłodu i... nieprzyjemne opady deszczu ze śniegiem. Jakie warunki atmosferyczne meteorolodzy przewidują na piątek w innych rejonach Polski? Szczegóły poniżej.

W piątek (14 lutego) wiele par planuje walentynki i liczy, że ich świętowanie nie zostanie przerwane chociażby przez nieprzyjemną pogodę. Tymczasem prognozy dla Torunia i województwa kujawsko-pomorskiego nie są zbyt przyjemne. Meteorolodzy zapowiadają opady i solidny chłód. O szczegółach tradycyjnie pisze lokalny meteorolog.

- Odczujemy wyraźny chłód - temperatura maksymalna około  3 stopni, a wiatr będzie już zdecydowanie słabszy niż w ostatnich dniach. Zwłaszcza w dzień ciśnienie atmosferyczne będzie szybko rosnąć. Warunki biometeorologiczne utrzymają się na pograniczu obojętnych i w łagodnym stopniu niekorzystnych. Zwłaszcza na początku dnia popada deszcz ze śniegiem, później opadów coraz mniej. Piątek będzie pochmurnym dniem - przekazuje Rafał Maszewski, autor strony pogodawtoruniu.pl.

Zdecydowanie lepiej wygląda weekend, więc walentynkowy spacer można przełożyć na 15-16 lutego. Temperatury od 6 do 10 stopni, a w sobotę prawdopodobnie nie zanotujemy opadów deszczu. Uwaga! Z soboty na niedzielę czeka nas gwałtowny spadek ciśnienia.

Prognoza pogody dla Polski. Gdzie najcieplej w walentynki?

- W dzień głównie na północy okresami zaświeci słońce, a na pozostałym obszarze będzie pochmurno i miejscami popada deszcz ze śniegiem i mżawka. Temperatura wzrośnie przeważnie do 3-4 stopni i tylko na południowym zachodzie będzie cieplej, 6-7 stopni - informuje Rafał Maszewski, meteorolog z Torunia.

Aktualizacje w prognozach pogody zawsze publikujemy na ESKA INFO Toruń, zachęcamy do śledzenia naszej strony!