Wiatr nawet do 80 km/h! Ważny komunikat IMGW dla Torunia! [OSTRZEŻENIE]

2019-09-17 14:01 KM
Wiatr nawet do 80 km/h! Ważny komunikat IMGW dla Torunia!
Autor: unsplash.com/@mahkeo Wiatr nawet do 80 km/h! Ważny komunikat IMGW dla Torunia!

Potwierdzają się wcześniejsze doniesienia meteorologów. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Torunia i województwa kujawsko-pomorskiego! W godzinach popołudniowych trzeba będzie bardzo uważać! Zobaczcie szczegółowe prognozy!

W godzinach porannych informowaliśmy was na portalu ESKA INFO Toruń o trudnych warunkach atmosferycznych, które nawiedzą nasz region 17 września.

- We wtorek będziemy na skraju niżu atmosferycznego znad Skandynawii, w bardzo chłodnej masie powietrza, która w ciągu dnia okresami ogrzeje się do około 14 stopni, ale podczas opadów będzie niższa. Dodatkowo powieje dość silny, okresami silny zachodni wiatr - tłumaczył Rafał Maszewski z serwisu pogodawtoruniu.pl.

Ostrzeżenie IMGW dla Torunia - wiatr nawet do 80 km/h!

Od godziny 15:00 na terenie Torunia i całego województwa kujawsko-pomorskiego obowiązuje żółty alert! Komunikat Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dotyczy silnego wiatru. Eksperci od pogody oceniają prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska na 75%. Porywy wiatru nawet do 80 km/h!

Komunikat wygasa w środę rano, o godzinie 5:00. Możliwe są aktualizacje.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności. Usuńmy z balkonów i parapetów niebezpiecznie przedmioty oraz poinformujmy służby o niepokojących zdarzeniach! Redakcja ESKA INFO Toruń apeluje do czytelników, aby uświadamiać szczególnie osoby starsze, które mogą nie być świadome zagrożenia.

Więcej szczegółów i specjalne grafiki znajdziecie na stronie RCB.