Wichura zniszczyła 11-piętrowy blok. Na szczęście nikt nie ucierpiał

i

Autor: PIOTR LAMPKOWSKI/ SUPER EXPRESS Wichura zniszczyła 11-piętrowy blok. Na szczęście nikt nie ucierpiał

Wichura zniszczyła 11-piętrowy wieżowiec! Groza w Toruniu [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-10-22 13:29

Toruń. Jak już wiecie m.in. z portalu Super Express Toruń - wichury dały ostro we znaki mieszkańcom grodu Kopernika. Strażacy regularnie byli wzywani do przewróconych drzew, a na Rubinkowie doszło nawet do uszkodzenia elewacji 11-piętrowego wieżowca! Zobaczcie zdjęcia i wideo poniżej!

Wichura zniszczyła 11-piętrowy wieżowiec! Groza w Toruniu [ZDJĘCIA, WIDEO]

W miniony czwartek (21.10.2021) wichury zaatakowały nie tylko w Toruniu. Ponad 1600 zgłoszeń o szkodach wyrządzonych przez silne wiatry wpłynęło od czwartku w południe do piątku rano do komend straży pożarnej w województwie kujawsko-pomorskim. Powalone drzewa, zniszczone auta i strach wśród mieszkańców - tak można w skrócie opisać zdarzenia z drugiej części tego tygodnia. Grozą powiało m.in. na Rubinkowie, gdzie zniszczeniu uległa elewacja jednego z wieżowców znajdujących się przy ul. Rakowicza. Na miejscu był nasz fotoreporter, którego materiały prezentujemy poniżej! Pod nimi dalsza część artykułu.

Czytaj też: Toruń. Wtargnął do kaplicy i zrobił to ze świętymi figurami! Trafił za kratki

Na szczęście w tym konkretnym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. - To już nie pierwszy blok na Rubinkowie, gdzie elewacja odpadła - żali się pani Aleksandra na Facebooku.

Uwaga! Do godziny 22:00 obowiązuje żółty alert IMGW dotyczący silnego wiatru. W piątek również musimy zachować szczególną ostrożność. Nie parkujmy pod drzewami, a na balkonach i parapetach zabezpieczmy ruchome rzeczy!

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego-zachodu i zachodu - przekazuje Maria Poświata, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

O ewentualnych utrudnieniach będziemy was regularnie informować w naszym lokalnym serwisie. Jeżeli wichury spowodowały uszkodzenia w waszym rejonie - dajcie nam znać!

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Sonda
Czy wichura dokonała w twoim regionie zniszczeń?
Na toruńskim osiedlu Rubinkowo, wiatr zerwał połowę ocieplenia z elewacji 11-piętrowego budynku. Nikomu nic się nie stało.