Wielgie: Był po alkoholu i nie miał uprawnień! Wiózł małe dziecko

2021-09-24 13:40
badanie alkomatem
Autor: materiały policji Wielgie: Był po alkoholu i nie miał uprawnień! Wiózł małe dziecko / Zdjęcie poglądowe

Wielgie. Zatrzymany w czwartek (23.09.2021) przez policjantów z drogówki mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania. Jednak ani to, ani spożyty wcześniej alkohol nie powstrzymały go przed tym, by wieźć autem swoją sześcioletnią córkę. Za swoje wykroczenie musiał słono zapłacić.

Wielgie: Był po alkoholu i nie miał uprawnień! Wiózł małe dziecko

Policjanci drogówki pełnili wczoraj służbę statyczną w miejscowości Wielgie. Po godzinie 18.00 zatrzymali tam do kontroli kierującego toyotą 40-latka. Podczas rozmowy z kierowcą funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny alkohol. - Badanie potwierdziło, że mężczyzna znajduje się pod jego działaniem. Dalsza kontrola ujawniła, że mieszkaniec gminy Wielgie nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Ani alkohol, ani brak prawa jazdy, nie powstrzymały mężczyzny przed przewożeniem w aucie sześcioletniej córki - przekazuje podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie.

Czytaj też: Inowrocław: Pędził z nieprawdopodobną prędkością po obwodnicy. Był pijany

- Za brak uprawnień do kierowania policjanci ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 500 złotych. Ponieważ dziecko przewożone było niezgodnie z przepisami, kolejny mandat jaki otrzymał mężczyzna był w wysokości 150 złotych. Za kierowanie po użyciu alkoholu nieodpowiedzialny kierowca odpowie przed sądem, który zdecyduje czy nie objąć go zakazem prowadzenia pojazdów - informuje oficer prasowy KPP w Lipnie.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Nowe kary dla pijanych kierowców. Co o nich sądzisz?
Grób motocyklisty, którego zabił pijany kierowca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE