Wielokrotny recydywista znów to zrobił w Toruniu! Heroiczna postawa pracownic sklepu

2022-05-23 12:32
Wielokrotny recydywista znów to zrobił w Toruniu! Trafił już w ręce policji
Autor: KMP w Toruniu / Magdalena Witt-Ratowska Wielokrotny recydywista znów to zrobił w Toruniu! Trafił już w ręce policji

Toruń: W miniony wtorek (17.05.2022), w delikatesach na toruńskiej dzielnicy Mokre zaatakował wielokrotny recydywista. Mężczyzna od dawien dawna daje się we znaki toruńskim funkcjonariuszom. Tym razem zaskoczył go policjant, będący po służbie. Wcześniej odwagą wykazały się pracownice sklepu. - Zatrzymanemu grozi do 10 lat więzienia - podaje asp. Agnieszka Lewicka-Wolsza z KMP w Toruniu.

Wielokrotny recydywista z Torunia zaatakował w miniony wtorek (17.05.2022) ok. godziny 20:00 w delikatesach na terenie dzielnicy Mokre. Patrol i grupa dochodzeniowa policji ustalili, że nieznany mężczyzna wszedł do sklepu i wykorzystując nieuwagę sprzedawcy, dostał się za ladę sklepową. Stamtąd ukradł dużą ilość paczek papierosów. - Gdy pracownica sklepu zauważyła rabusia, zagrodziła mu drogę ucieczki. Wtedy zaczęli się szarpać. Sprawcy udało się wydostać do drzwi wejściowych, gdzie ponownie trafił na odważną ekspedientkę. Po krótkiej szamotaninie już na zewnątrz sklepu, złodziej wyszarpał się kobiecie i uciekł, gubiąc po drodze pojedyncze paczki papierosów - informuje nas asp. Agnieszka Lewicka-Wolsza z KMP w Toruniu. Policjanci pracujący nad tą sprawą zabezpieczyli monitoring.

Czytaj też: Przełom w sprawie nieprzytomnego mężczyzny z przystanku! Ważny komunikat policji z Torunia

Wielokrotny recydywista znów to zrobił w Toruniu! Zatrzymał go policjant po służbie

Policjantka z Torunia podaje w komunikacie, że dzień po niepokojącym zdarzeniu, policjant wydziału kryminalnego, wracając do domu po służbie zauważył mężczyznę podobnego do tego. którego zarejestrowały kamery. - Jego szybka reakcja spowodowała, że rabuś został zatrzymany i osadzony za kratami. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że podejrzewany 33-latek to wielokrotny recydywista - chwali kolegę oficer prasowa KMP w Toruniu.

- Złodziej usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Śledczy wnioskowali o tymczasowy areszt wobec 33-latka na 3 miesiące. Sąd przychylił się i zadecydował, że do czasu rozpoczęcia rozprawy będzie oglądał świat zza krat. Teraz mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia - podsumowuje policjantka z Torunia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy recydywiści powinni być karani jeszcze surowiej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE